Xiaomi Mi Note Pro ile Samsung Galaxy Note 4 Karşılaştırılması

0
402 görüntülenme

Akıllı telefonlar hayatımızın her yerini sarmış durumda. Öyle ki artık hangi telefonu alacağımıza karar veremez hale gelebildik. Bu kararsızlıkları gidermek için de farklı markaların aynı özelliklerdeki telefonlarını karşılaştırmak uygun bir seçenek olabiliyor.

Son zamanlarda oldukça rağbet gören iki markanın telefonları, benzer özellikleri üzerinde karşılaştırılıyor. Bu karşılaştırmalardan en yaygın olanlarından biri ise Xiaomi’nin ürettiği Mi Note Pro ile Samsung Galaxy Note 4 arasında oluyor. Bu telefonlar birbirinin azılı düşmanı gibi, oldukça dişi iki rakip.

Xiaomi-Mi-Note-Pro-Vs-Samsung-Galaxy-Note4

  1. Bu iki cihazın ekran özellikleri karşılaştırılacak olursa,

Xiomi Mi Note Pro : 5.7 inç, 1440×2560 çözünürlüklü IPS ekran, Corning Gorilla Glass 3 ekran cam özelliği.

Samsung Galaxy Note 4 : 5.7 inç b, 1440×2560 çözünürlüklü SUPER Amoled ekran, Corning Gorilla Glass 4 ekran cam özelliği.

İki cihaz karşılaştırıldığında Samsung Glaxy Note 4, Corning Gorilla Glass 4 cam ile daha dayanıklı.

samsung_galaxy_note4

  1. Bu iki cihazın işlemci özellikleri karşılaştırılacak olursa,

Xiaomi Mi Note Pro : 8 çekirdeki 64 bit destekli Qualcomm Snapdragon 810 çipseti. 8 çekirdekli işlemcinin 4’ü 1.5 Ghz hızında çalışan Cortex-A53, geri kalan 4’ü ise 2 Ghz hızında çalışan Cortex-A57.

Samsung Galaxy Note 4 : 8 çekirdekli 32 bit destekli Qualcomm Snapdragon 805 çipseti. 8 çekirdekli işlemcinin 4’ü 1.3 Ghz hızında çalışan Cortex-A53, diğer 4’ü ise 1.9 Ghz hızında çalışan Cortex-A57.

İki cihaz karşılaştırıldığında Mi Note Pro işlemci açısından daha etkili.

xiaomi-note-pro-1

  1. Bu iki cihazın kamera özellikleri karşılaştırılacak olursa,

Xiaomi Mi Note Pro : Çift led flaş destekli oto focus yapabilen 13 MP arka kamera, 4 M ön kamera, Full HD çözünürlükte video çekebilme özelliği.

Samsung Galaxy Note 4 : Led flaş destekli oto focus yapabilen 16 MP arka kamera, 3.7 MP ön kamera. Full HD çözünürlükte video kaydı özelliği.

İki cihaz karşılaştırıldığında gece çekimi özelliği açısından Mi Note Pro aha iyiyken, gündüz daha çok çekim yapmayı tercih edenler için Note 4’ü daha iyi. Kamera konusunda iki cihaz a birbirine çok bir üstünlük sağlayamamış durumda.

  1. Bu iki cihazın fiyat özellikleri karşılaştırılacak olursa,

Xiaomi Note Pro : 3090 mAh’lik bataryaya sahip cihaz 532 dolar,1.250 TL.

Samsung Galaxy Note 4 : 3220 mAh’lik bataryaya sahip cihaz 2.200 TL.

İlla telefonum marka olsun diyenler için Samsung Galaxy Note 4 daha iyiyken, kullanışlılık ve kalite açısından aralarında çok büyük bir uçurum olmadığından dolayı bütçesi kısıtlı olanlar açısından Xiaomi Note Pro daha iyi bir cihaz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.