240 GB SSD Çıktı

0
403 görüntülenme
240 GB SSD
240 GB SSD

Crucial firması 240 GB lık veri alanına sahip diski için 120 $ fiyat biçti. Bence çok makul hele ki piyasada çok pahalıya satılan SSD ler varken bu fiyat oldukça iyi. Ancak son kullanıcıya ulaşana kadar üzerine kar marjlarını da koymamız gerekiyor.

Normal harddiskler gibi değiştirilmesi çok basit olan bu disklerin normal HDD lere göre ise avantajları çok büyük. İşletim sisteminin yüklenme süresinde müthiş azalma, (Yani 3-4 sn gibi bir sürede sisteminiz başlar.) bozulma riskinin minimuma inmesi ve daha sessiz bir bilgisayar. (çünkü SSD disklerde okuma kafası yoktur). Masaüstü ya da diz üstü bilgisayarınıza rahatlıkla takabilirsiniz.

Crucial firması 500MB/sn okuma ve 250 MB/sn yazma hızı sunuyor kullanıcılarına. Ayrıca tümleşik şifreleme sistemini de kullanabiliyorsunuz. Yani içindeki verileri donanımsal olarak şifreleyebiliyorsunuz ekstra bir yazılım kullanmadan.

Yanında 9.5 mm lik bir adaptörü bulunuyor bu da laptop ya da masaüstü bilgisayarınızın kasasına takarken boyutlarını standart hale getirmiş oluyor.

Firma ayrıca 3 yıl garanti veriyor. Ancak şunu belirtmeliyim ki bu ürün henüz ülkemizde satışa çıkmadı. Yabancı ülkelerde var umarım kısa zamanda bizlere de kullanmak nasip olur.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.