El Yazısı Fontu

2
11.026 görüntülenme

Sınıf öğretmenlerinin, özellikle de 1. sınıfı okutan öğretmenlerin olmazsa olmaz yardımcılarından el yazısı fontlarını sizinle paylaşmak istedim.

Çok basit olarak bu el yazısı fontlarını nasıl sisteminize yükleyeceğinizi anlatıyorum:

Fontları size sıkıştırılmış bir dosyanın içinde sunuyorum. Winzip ya da Winrar gibi sıkıştırılmış dosyaları açmak için kullanılan programlar yardımıyla içindeki 5 tane font dosyasını masaüstüne ya da herhangi bir klasöre çıkarıyoruz. Tek yapmanız gereken bu fontların üzerine sağ tuş ile tıklayarak “Yükle” komutuna tıklamanız.

El Yazısı Fontu Yükleme
El Yazısı Fontu Yükleme

 

Windows bu fontları sizin yerinize Windows klasörüne otomatik kopyalayacaktır. Bu da şu anlama geliyor artık Word ya da hangi kelime işlemci programını kullanıyorsanız Yazı Tipi listesinde aşağıdaki gibi görünecektir.

El Yazısı Fontu Word
El Yazısı Fontu Word

5 yazı tipini de farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Aşağıda örnek resimde görüleceği gibi harflerin çiziliş sırasını gösteren, çiziliş yönünü gösteren, tek tek harf yazılışlarını gösteren ve normal el yazısı fontlarının hepsi var. Güle güle kullanın.

El Yazısı Fontu
El Yazısı Fontu

El Yazısı Fontu dosyasını indirmek için tıklayınız.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.