Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Hangi Telefonlara Ne Zaman Gelecek?

0
2.085 görüntülenme

Android işletim sistemine sahip telefon sahipleri yeni piyasaya sürülen ama henüz telefonlarına Android 5.0 Lollipop güncellemesini almadıkları için sabırsız olabilirler. Ama sizlere iyi haberlerim yok onu söylemeliyim. Android 4.4.4 den sonra ki halen bu versiyonu bile almamış milyarlarca akıllı telefon varken 5.0 Lollipop u da telefonlar hemen alamayacaklar.

Şu anda Google ın Nexus 6 ve Nexus 9 cihazları bu güncellemeye sahip ve diğer yeni nesil telefon üreticileri  yavaş yavaş telefonlarına uyarlamaya başladılar. LG G3 yakın zamanda Android 5.0 a kavuşacak.

Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Hangi Telefonlara Ne Zaman Gelecek?
Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Hangi Telefonlara Ne Zaman Gelecek?

Sony nin Z1,Z2 ve Z3 modelleri de Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacak.

Asus un Zenfone 5 ve 6 modellerinin güncellemeyi kesin alacağı ama Zenfone 4 ün alamayacağı yönünde bilgiler var.

Samsung un Galaxy Note 4, Galaxy Note 3 ve Galaxy S5 modellerinin yakın zamanda, S4 ün ise 2015 in ilk çeyreğinde bu güncellemeye sahip olması bekleniyor.

2015 sonunda yeni bir versiyonu çıkar mı bilinmez ancak Android güncellemelerini telefonlara yayma konusunda telefon üreticilerinin bir çalışma yapması gerekmekte. Örneğin benim kullandığım S4 bile henüz 4.4.4 güncellemesini almadı ama 5.0 çıktı.

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.