CCleaner ile Bilgisayarınızı Hızlandırın

0
3.439 görüntülenme

Bilgisayarınız çok mu yavaşladı? Açmak istediğiniz dosyalar açılmıyor ya da açılıp hemen kapanıyor mu? İnternette gezinirken istemediğiniz bir anda olmadık reklam sayfaları açılıyor ve canınız mı sıkılıyor? Sizleri tüm bu dertlerden kurtaracak müthiş bir program önerim var. CCleaner.

CCleaner sisteminize sızmış kötü amaçlı yazılımları bulur, regedit denilen ve Windows’un tüm ayarlarının tutulduğu kayıt defterindeki sorunları düzeltir ve bilgisayarınızın ilk kurulumu yapıldığı günkü performansına geri döndürür.

Sistem dosyaları programları ekleyip kaldırdıkça şişer ve işletim sisteminin yavaşlamasına sebep olur. Ayrıca bazı sistem dosyaları Program Ekle/Kaldır dan kaldırılırken silinebilir ve sistemdeki diğer programların çalışmasını engelleyebilir.

CCleaner ile BilgisayaCCleaner ile Bilgisayarınızı Hızlandırınrınızı Hızlandırın
CCleaner ile Bilgisayarınızı Hızlandırın

İnternet tarayıcınız sürekli kullanımdan dolayı geçmiş ve geçici dosyaları biriktirdiğinden sistemi yoran ve hantallaştıran bir yığın dosya biriktirebilir.

İşte tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla ortaya çıkarılan CCleaner programı, şişmiş sistem dosyalarını tarayarak ilk günkü orijinal haline getirir. Fazladan sistemi yoran geçici dosyaları (Temp ya da Temporaray Files) kaldırarak sabit diskinizde yer açar. Program Ekle Kaldırdan kaldıramadığınız dosyaları CCleaner ile kolayca kaldırabilirsiniz.

Başlangıçta çalışan programların tüm listesini görebilir ve sistem açılışında çalışmasını istemediğiniz tüm program ve hizmetleri buradan kapatabilirsiniz.

CCleaner ile sisteminizde daha önce oluşturulmuş ve kötü günlerde bilgisayarınızı eski haline geri döndürmek için kullanılan sistem geri yükleme noktalarını yönetebilir yeni sistem geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz.

Ayrıca son zamanlarda bilgisayarını satan ya da değiştiren kullanıcıları ilgilendiren Drive Wiper özelliğide mevcut. Drive Wiper bir diskteki tüm dosyaları geri getirilemeyecek şekilde silen yazılımdır. Çünkü günümüzde sadece formatlanan bir diskteki verileri kurtarmak bazı Recovery programlarıyla mümkün olabilirken. CCleaner programının Drive Wiper özelliği ile diskinizdeki dosyaların tamamen geri döndürelemez bir şekilde silinmesini sağlayabilirsiniz.

İşin güzel tarafı CCleaner tamamen ücretsiz ve kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kadar profesyonel.

Ücretsiz CCleaner İndir

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.