Apple Ses Tanıma Patenti Aldı !

0
367 görüntülenme

Apple akıllı telefon piyasasında en çok tercih edilen markalardan biri olma özelliğini uzun süredir sürdürüyor. Apple, akıllı telefon piyasasında genellikle yenilikçiliği ile ön plana çıkıyor.  Apple’ın son dönemlerde akıllı telefon piyasasına sunduğu en büyük yenilik ise Siri olmuştur. Siri, konuşulanlara cevap veren, sizle diyalog sürdürebilen, adeta telefonun içinde yaşayan bir robottu.

Şimdi ise Apple işi daha da geliştirdi. Siri, önümüzdeki günlerde çıkması beklenen yeni Apple ürünlerinde çok daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkacak gibi duruyor. Zira Apple yine boş durmadı ve Siri için bu sefer de ses tanıma patenti aldı. Evet, artık Siri sadece sesini tanıdığı kişilerle konuşacak ve sizin dışınızda biri Siri’ye komut verdiğinde sesinizi tanımadığı için denilenleri yapmayacak.

Bu durum başta küçük bir eğlence gibi algılansa da aslında ondan çok daha ötesi.  Kişisel hesaplarınızın güvenliği artık daha iyi sağlanacak. Siri’yi kullanarak telefonunuzu kullanan yabancı biri artık kişisel dosyalarınıza ulaşamayacak, bilgilerinizi elde edemeyecek. Siri sizin sesinizi tanıdığı anda  ise, yine size cevap vermeye, sizle konuşmaya başlayacak, Siri’ye bir şey yapmasını söylediğinizde yapacak.

Bu durumu bir parmak izi tanıma sistemi gibi düşünebiliriz.  Apple’ın bu oldukça gelişmiş ses tanıma sistemine ulaşması gerçekten uzun zaman aldı fakat yine ortaya başarılı bir ürün konacak gibi duruyor.  Apple tutkunları heyecanla bu yeni özelliği bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.