Vimark Bir Video Pazarlama Ajansı

0
375 görüntülenme

Günümüzde onsuz pek fazla iş halledemediğimiz ve sonsuz hızla da gelişen bir internetin var olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda hayatımızın büyük bir kısmını kapladığı zaten ortaya çıkıyor. Bir de bu durumun giderek artacağını düşünürsek eğer internet üzerinden iş yapmak hepten kaçınılmaz bir hal alıyor.

Tüm bu etkenler bir araya geldiği ve gelmeye de devam ettiği için internetten yayınlanan videolar, müşteriler ile markalar arasında hızlı bir çekim gücü oluşturuyor. Buradan da anlaşılacağı gibi bir marka için artık en önemli stratejilerin başında video hazırlamak ve yayınlamak geliyor. Marka için hayat memat meselesi olan videoların hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle ulaşılmak istenen hedef kitle iyi bir şekilde araştırılmalıdır. Markanın vermek istediği mesaj nedir, değerleri nelerdir sorularının cevapları müşterileri ile gelecekteki beklentileri arasında ilişki kurmak için sağlam bir araçtır. Video pazarlamanın ne kadar önemli olduğunu istatistikler gösteriyor. Yayınlanan istatistiklere göre internette vakit geçiren insanların büyük çoğunluğu video yayınlayan sitelerde aradıklarını buluyor. Büyük ya da küçük fark etmeksizin okul, firma, şirket herkesin Youtube veya herhangi bir online video sitesinde kanalı bulunuyor. Markalar artık videolarını hazırlarken sadece televizyonda yayınlanacağını düşünmemeli, ilerisini de planlamalıdır. İnternet televizyondan daha etkili olduğu için online video stratejileri geliştirilmelidir. Bu siteler arasından en popüler olan Youtube bir marka için çok kıymetlidir. Burada yayınlanan videolar ile markalar hedef kitlesini artırıyor, onları ödeme yapan müşteriler haline dönüştürüyor ve böylece müşterileri ile arasında bir bağ oluşturmuş oluyor. Bu sayede de maddi ve manevi anlamda geri dönüşler sağlıyor. Markamızı doğru adreslere ulaştırabilmek için video pazarlamanın belli başlı bazı kriterleri vardır. Bunlardan en önemlisi hedef kitleyi iyi tanımak, marka ile ilgili tüm verilerin öğrenilmesi, videonun yayınlanacağı adresler, belirli hedeflere göre üretilen içerikler ve içeriğin doğru bir şekilde alınıp doğru izleyicilere gösterilmesidir.

Bütün bunları sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek profesyoneller tarafından olduğunda amacına ulaşıyor ancak. Vimark bunu 3 aşamada yapıyor. Brief yani doğru bilginin elde edilmesi süreci, üretim bu elde edilen bilginin amaçlanan doğrultuda uygulamaya konulması süreci, teslimat ise marka tarafından onaylanan videonun hem online ortamda yayınlanması hem de adrese gönderilmesidir. Örneğin; Vimark’ın yaptığı ve Youtube kanalında yayınlanan “Milkshake Conditioning Direct Color” videosu markanın hedefleri, değerleri ve amaçları için oldukça değerlidir.  Markaların artık tanıtım filmi, videosu olmaz ise rakiplerinden geride kaldıkları gerçeği onları bu pazarlama yöntemine daha çok yöneltmiştir. Geniş kitlelere yayılma potansiyeli klasik yollara göre daha fazla olan videoların hem göze hem beyne hitap etmesi daha kolay oluyor. Çünkü insanlar onlarca yazı okuyarak beyinlerini ve gözlerini doldurmaktan çok görselleri, videoları izleyerek markanın ne söylediğinin akıllarında daha çok kalmasını sağlıyor. Video pazarlamanın önemi bu konudaki bilgiler saklı kalmadıkça daha kolay anlaşılıyor. Bu durumda video pazarlama ajanslarına daha çok iş düşmesi demek oluyor.

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.