Artık Facebook Messenger’da Oyun Oynanabilir

0
876 görüntülenme

Facebook messenger son yıllarda mesajlaşma alanının lideri konumuna yükseldi. Birçok insan bilgisayar başındayken arkadaşlarıyla iletişim kurmak için facebook messengerı tercih ediyor. Bundan yıllar önce bilgisayar başındayken kullanılan mesajlaşma programı msn messenger’dı. İnsanlar messengerda muhabbet etmenin dışında, birbirleriyle tic tac toe, x o x gibi oyunlar oynayabiliyordu.

Şimdi messenger’da da oyun oynanabilecek. Son günlerde özellikle basketbol ve satranç oyunu popüler hale geldi. Kullanıcılar artık sadece masaüstünde değil mobil uygulamada da oyun oynayabilecek. Bu oyunlar sayesinde arkadaşlarınızla sohbet ederken aynı zamanda oyun oynayarak sohbetinizi daha neşeli hale getirebilirsiniz. Fakat birçok kişinin bu oyunların varlığından bile haberi yok. Facebook’un bu özelliği gizlemesi adeta bir reklam havası oluşturuyor. Birçok kişi messengerda nasıl oyun oynandığını merak ediyor.

İlk olarak yapmanız gereken;  eğer mobil kullanıcıysanız, messengerın son sürümünü indirmek. Son sürümü indirme işlemini tamamladıktan sonra yapmanız gerekense messengerda bir arkadaşınıza sohbet başlayarak basketbol topu emojisi göndermek. Bu işlemi de yaptıktan sonra basket topuna tıklayarak oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Satranç oyunu ise daha farklı bir şekilde oynanıyor.  Facebook messenger üzerinden satranç oynamak istediğiniz arkadaşınıza @fbcheesplay mesajı gönderiyorsunuz ve satranç oynamaya başlıyorsunuz.

Facebook bu tip uygulamalarını artırarak online mesajlaşma alanındaki yerini korumak istiyor. Facebook messenger oyunları ile arkadaşlarınızla mesajlaşırken eskisinden daha eğlenceli vakit geçireceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.