Google’dan Bedava İnternet

0
450 görüntülenme

İnternet ve bilgisayar teknolojisi kesinlikle günümüzde en hızlı gelişen teknoloji konumunda bulunuyor.  Bu kadar hızlı gelişen bir teknolojiye, bu alanda hizmet veren firmalardan mümkün olduğunca hızlı bir şekilde uyum sağlamaya çalışıyor. Yıllardır internet deyince ilk akla gelen şeylerden olan, birçok insanın ekranının ana sayfası olan Google, şüphesiz ki artık bir arama motoru olmanın çok ötesinde bir yerde. Google, internet sektörünün en yenilikçi yüzü olmayı uzun zamandır sürdürüyor.

Fakat bu sefer, tahmin edilenlerin çok ötesinde, oldukça aykırı bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Google’ın peşimnde olduğu proje; bedava internet. Evet,  Google bedava internet üretmek için çalışıyor ! Google’ın bunu başarma çabası aslında insanlık için oldukça önemli bir noktaya hizmet ediyor. Google, geliştirmeye çalıştığı bir sistemle, gezegenin uzak noktalarına internet erişimi sağlamak hedeflleniyor. Bu amacı gerçekleştirmek içinse dev balonlar kullanılmaya çalışılıyor.

Google’ın bu işten sorumlu olan ekibi  konumundaki Project Loon, çok önemli bir sorunu aştıklarını duyurdu. Balonların hareketine karar veren hava akımının artık tahmin edilebilir bir konumda olduğu açıklandı. Daha az sayıdaki balonun belli bir alanda kümelenmesi ile, projenin maliyetinin düşürülmesi hedefleniyor.  Dev balonlarla internet hem daha kolay ulaşılabilir hem de daha hızlı bir hale gelecek. Belki de Google, bu proje üzerinde ısrarcı olarak önümüzdeki 10-20 yılın internet sisteminin temel taşlarını oluşturuyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.