Asus Telefonlar Sonunda Android 5.0 Güncellemesi İle Tanıştılar

0
244 görüntülenme

Akıllı telefonları işletim sistemlerinde güncellik esası aranıyor. Çünkü her yeni uygulama, ya da mevcut uygulamaların güncel sürümleri, kendilerini destekleyen işletim sistemlerinden istiyorlar. Bu nedenle de güncel işletim sistemlerinin önemi artıyor.

asus-zenfone5-lollipop5

İOS bu konuda pek de dertli değil; çünkü İOS güncellemesi gelir gelmez, tüm Iphone cihazlara bu sürüm ulaşıyor ve cihazlar son sürüm işletim sistemi ile donatılıyor. Ancak Android, bu noktada cihazların markalarına ve modellerine bağlı kaldığı için aynı seriliği gösteremeyebiliyor. Son olarak Asus’un da Android 5.0 sürümüne kavuşması, bu cihazlardan kullanan kullanıcıları da memnun etti gibi görünüyor.

Akıllı telefon dünyası, her ne kadar son zamanlarda Android M üzerinde kafa yorsa da, bu işletim sistemi o kadar da kısa zamanda çıkmayacak gibi duruyor. Birçok cihazın Android Lollipop güncellemesine bile yeni yeni kavuştuğu düşünüldüğünde, yeni bir işletim sistemi için henüz daha zaman var diyebiliriz.

asus-zenfone-android-5-0-lollipop-yayinlandi-7368970_x_o

En nihayetinde Asus cihazlarının da Android 5.0 güncellemesini aldığı bu günlerde, Asus Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü Bora Aras tarafından da bir bilgilendirme geldi. ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6 akıllı cihaz kullanıcılarının bundan itibaren Android 5.0 güncellemesini cihazlarına indirebileceklerini ifade eden Aras, önümüzdeki süreçte diğer Zenfone cihazlar için de aynı hizmeti sunacaklarını belirtti.

Şu an için web üzerinden indirilebilen yeni sürüm, önümüzdeki günlerde kablosuz şekilde de cihazlara yüklenebilecek.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.