Bilişim Okulu Açılıyor

1
546 görüntülenme

Doğa koleji İntel firması ile bir işbirliği yaparak bilişim teknolojilerini kullanan bir eğitim sistemi için start verdiler. Buna göre öğrencilerin kullandığı tüm ders içerikleri ve materyaller dijital ortamda olacak. Öğrenciler hem teknolojiyi kullanmayı öğrenecekler, hem derslerini bilişim teknolojilerinin nimetlerini kullanarak görecekler hem de kendileri yazılım geliştirebilecekler.

Bütün bunların olabilmesi için ise öğretmen ve öğrenciler kısa bir eğitimden geçirilecek ve bilgi teknolojilerindeki eksiklerini giderecekler.

Özellikle ülkemizde teknolojiyi çok güzel tüketiyoruz ama üretim olarak yani yazılım geliştirme konusunda dünya ülkeleri arasında çok gerideyiz. Her şeyiyle dışa bağımlı olduğumuz bu ortamda aslında genç beyinlerimiz de yurt dışına bilişim teknolojileri ihraç edebilecek kapasiteye sahip. Ancak bunun eğitimini veren bir kurum daha önce yoktu. Bu bakımdan Doğa kolejini tebrik ediyorum. Ama bunun sadece bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.

Bilişim Okulu Açılıyor
Bilişim Okulu Açılıyor

Milli Eğitim özellikle ortaokul çağından başlayarak meslek yönlendirmesi yapmalı ve branş okulları açmalıdır. Örneğin Bilişim Ortaokulları oluşturulmalıdır ve programlama, problem çözme ve analitik düşünme yeteneklerine sahip öğrencileri buraya yönlendirmeli ve ülkemizden de tüm dünyaya örnek olabilecek Facebook gibi, bize özgü yeni bir işletim sistemi gibi projeler üretebilelim.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.