Dünyanın En Değerli 20 Markası Hangileri

0
397 görüntülenme

                Hayatımızın her alanında kullandığımız teknoloji markaları son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda ilk 20 markasını hangileri olduğunu açıkladı. Bu araştırmaya göre geçen senenin birincisi olan apple sırasını google’ye kaptırdı. İkinci sırada yer alan apple geçen yıl ilk sırada yer almasına karşı bu yıl ikinci sırada yerini aldı. Geçen yıla göre sırasını değiştirmeyen amazon.com, ismini her yerde duymak mümkündür. Dördüncü isim at&t ve beşinci sırada yer alan Microsoft bir sıra ileriye düşerek gerilemiştir. Geçen yıl 7. Sırada yer alan  samsung bu yıl çok ilgi görerek 6. Sıraya yerleşmiştir.

Marka değerleri ve ilgi odakları

                Dünyanın en değerli ilk 20 markasının 7. Sırasında verizon , 8. Sırada walmart yer almaktadır. Bu değerli markalarda bu yıl en çok dikkat çeken facebook oldu, bu yıl 20 sora birden atlayarak dokuzuncu sıraya yerleşmiştir. Onuncu sıradan on beşinci sıraya kadar sırasıyla şu markalar gelmektedir;

10- ICBC,

11- China mobile,

12- Toyota,

13- Wells Fargo,

14- China Construction Bank,

15- NTT Group,

 

Son 5 sırada en çok bilinen isimler

Herkesin severek yemek istediği markalardan olan mc donald’s bu yıl 16. Sırada yer almaktadır. İyi araba markası olarak bilinen BMW 17. Sırada yer almıştır. On sekizinci sırada bilinen önemli markalardan olan shell yer almaktadır. 19. Deutsche telekom ve sonuncu sırada da IBM yer alarak en değerli 20 markanın 2017 sonuçlarıdır.

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.