Iphone Garanti Şartları Esnekleşiyor

0
484 görüntülenme

                En çok tercih edilen telefonlardan biri olan ı phone, özellikleri ve işletim sistemi ile en çok satın alınan telefonlardan biridir. Apple mağazasının son yıllarda yaptığı çalışmalar ile en iyi özelliklerin bulunduğu bir telefona herkes sahip olmak ister. Özellikle son dönemlerde garanti şartlarının esneklik kazanması ile tercih edilecek telefonlar sırasında ilk sırada yer alması gerekir.  Apple mağazasının tüketici kanununda açıkladığı garanti şartlarının esnemesi çoğu kişiyi sevindirmiştir.

Artık iki yıl garanti var

                Apple şirketinin kanunda bahsettiği gibi iki yıllık garanti, isteğe bağlı olarak geliştirilen bir üretici garantisidir. Bu sistemde uygun olmayan mallarda dahil ama bunlarla sınırlı olacak şekilde ve Türk tüketici kanunlarında sağlayan bir bağımsız hak olarak sunulmaktadır. Bu demek oluyor ki iki yıllık garanti uygulanacak fakat Türk tüketici kanun ile haklarının doğrultusunda değil, bunlara ek olarak geçerlilik sağlayabilir. Ürünler sadece tüketici hatası olduğunda bu hak geçerli olacaktır.

Garanti belgesinin geçerliliği 6502 maddesi ile geçerli

                Satın aldığımız ürün tüketici tarafından bir kusura sahipse, tüketicilerin 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu kanun doğrultusunda düzenlenmiş garanti belgelerindeki haklardan yararlanabilecekler. Bunun yanı sıra tüketicilerin iki yıllık garanti ya da tüketici kanunundan kaynaklanan hakları doğrultusunda hizmet talep etme tercihinde bulunabileceklerdir. Dikkat etmemiz gereken bir başka konuda Apple İki Yıllık Sınırlı Garantisi hüküm ve şartları, tüketici kanunu için geçerli olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.