Dünyanın En Hızlı Elektrikli Arabası İçin Hazırlıklar Başladı

0
2.554 görüntülenme

                Son zamanlarda teknolojinin yetiştiği konulardan biri de elektrikli otomobil üretimidir. Bu elektrikli otomobil sektöründe en çok konuşulan konular arasında yer almaktadır. Bu elektrikli otomobil fikrinde hemen sektörde bulunana bütün isimler boy gösteriyor. Şirketler tasarladıkları ve ürettikleri bu elektrikli otomobili teker teker görücüye çıkararak beğeniye sunuyor. Tomahawk adındaki elektrikli otomobiller bütün şirketlerin çalışmalarında büyük yer kalmaktadır.

Tasarım ve hız ön planda

                Elektrikli otomobil üreten şirketler otomobillerini beğendirmek için dikkat etmesi gereken konulardan biri otomobilin tasarımı ilk başta yer almaktadır. Tasarıma önem veren alıcıların dikkat ettiği bir diğer konuda otomobilin hızı ve menzilidir. Kanada merkezli bir şirket bu Tomahawk adlı elektrikli otomobili bundan 3 yıl önceden görücüye çıkarmıştır, o zamanlar bu Tomahawk’ı dünyanın en hızlı otomobili adını aldıktan sonra bütün gözlerin üzerinde olmasını sağlamıştır.üreticilerin açıklamalarına göre bu Tomahawk, yarış modundayken 0’dan 100’e iki saniyede, sokak modundayken ise 4 saniyede çıktığı görülmüştür. Bu Tomahawk, dubuc motors markası adı altında kanada merkezli bir üreticiden çıkmıştır.

                Tomahawk’ın vaat ettiği 595 kilometre

                İlk elektrikli otomobil olan Tomahawk, 3 yıl içerisinde seri üretim için gerekli olan 25 milyon dolarlık gerekli kaynağı bulmayı başarmıştır. Araç, hafif alaşım karbon fiber şasi ve gövdeden bir araya getirilerek yapılan bir sistem ile çalışmaktadır. Ve merak edilen menzil değerine göre vaat ettiği, 595 km bunun en net örneği olarak gösterilir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.