Google Now Ve Siri’ye Büyük Rakip; Hound!

0
298 görüntülenme

Soundhound tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan Hound, alanında oldukça farklı bir hizmet vereceği fikrini uyandırmıştı. Google Now ve Siri gibi önemli uygulamaların bu noktada rakip olarak görüldüğü anlaşılırken, Hound’un henüz Beta aşamasındaki halinin bile pek çok yönden oldukça gelişmiş ve üstün olduğu görüldü. İlk izlenimler de gayet pozitif olarak bizlere yansıyor.

SoundHound

Hound ilk duyurulduğunda, bir video ile test süreci aktarılmış, ancak şirketin kendisinin böyle bir hazırlık işlemi yapmasından dolayı söz konusu test ve video güven vermemişti. Tim Schofield isimli YouTube kullanıcısı, internet üzerinden ürün testi yapma hünerlerini Hound için de kullandı. Bu ürün testinde ise, şirketin aslında ne kadar haklı olduğu, hatta belki de ürünü eksik tanıttıkları ortaya çıktı!

Screen-Shot-2015-06-05-at-10.23.25

Hound, kullanıcıya sunduğu hizmetler yönünden Google Now ve Siri ile kıyaslanmayacak kadar ileri bir teknolojiye sahip. Hepimizin bildiği gibi Siri tarzı piyasa uygulamaları, en klasik sorular olan “hava nasıl, şuranın başkenti neresi, saat kaç” gibi sözleri bile ilk seferde anlamayabiliyor iken, Hound’un böyle bir sorunu görünmüyor. Asıl fark ise, bu testi yapan kullanıcının pek çok soruyu paragraf şeklinde ve duraksamadan sormasının ardından ortaya çıkıyor. Hound, soruları tek tek anlayıp tek seferde cevap verebiliyor.

Beta aşamasının üzerine eklenecekleri de düşündüğümüzde, yakın zamanda teknoloji dünyasında bu uygulamadan sıkça bahsedeceğimizi söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.