Iphone Tarihçesi

2
453 görüntülenme

Her geçen gün artan ve gelişen iletişim araçları günümüzün vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır. İletişimin araçlarının yaygınlaşmasıyla kişilerin zevkleri, istekleri ve ihtiyaçları göz önünde tutularak birçok marka teknolojik iletişim araçları ailesinde ürünlerini sergilemektedir. Kişilerin en başta sadece haberleşme aracı olarak kullandığı telefonlarda bu büyük ailenin bir parçası olarak kabul edilmektedir. Telefonlar günümüzde haberleşme, eğlence, internet, kamera gibi birçok meziyeti olan bir icattır ve her geçen gün hızla daha da gelişim göstermektedir. Birçok marka telefon üretimi yapmaktadır. Fakat bu markaların en gözdesi “Steve Jobs” tarafından kurulan “Apple” şirketinin ürünlerinden olan “iphone” serisi piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren en çok talep gören telefon markalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Iphone Tarihçesi
Iphone Tarihçesi

Serinin ilk ürünü 9 Ocak 2007 yılında piyasaya sürülmekte ve cep telefonu piyasasını tamamen değiştirmektedir. İlk ürünün piyasada tutmasıyla birlikte seriye yedi ayrı ürün daha eklendi ve şimdi iphone sekiz ayrı modeli olan en çok rağbet gören cep telefonları listesinin ilk sıralarında yer almaktadır. İlk modeli “iphone 2G” daha sonra “iphone 3G ve iphone 3GS” şeklinde piyasada yerini almaktaydı. Sonra ki modeli ise “iphone 4” de kasa tamamen değiştirildi ve telefonun ön ve arka yüzüne kamera eklenerek seriye kazandırıldı. Serinin diğer ürünleri “iphone 4S, iphone 5 ve iphone 5C ve 5S” serisinin en gelişmiş ürünleri arasında yer almaktadır.

Apple tarafından tasarlanan ve üretilen bu akıllı telefonlar şimdilerde herkesin çok rahatlıkla kullandığı hatta elinden düşürmediğini görmekteyiz. Teknoloji büyük bir devrim ve her geçen gün ilerlemektedir. Iphone markası da bizlere ürünleriyle bu teknolojik yeniliği göstermektedir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.