Kelimelik Oyunu ve Harf Sayıları

0
12.289 görüntülenme

Kelimelik oyununu hiç duymamış olanlarınız da vardır belki aramızda, müptelası olan da. Yeni başlayanlar da olabilir uzmanlar da.

Ama şu kadarını söyleyebilirim ki özellikle yakın arkadaşlarınızla oynayıp onu halt ettiğinizde üzerinde uzun zaman konuşabileceğiniz ve oynadıkça elinizden bırakamayacağınız bir oyun. Özellikle bulmaca seviyorsanız mutlaka hoşunuza gidecektir.

Kelimelik oyununda ister sosyal medya arkadaşınızla ister kullanıcı adını bildiğiniz birisi ile isterseniz de rastgele bir oyuncu ile online oyun oynayabiliyorsunuz.

Scrabble oyunun telefonlardaki online hali diyebiliriz. Elinizdeki harfler ile en yüksek puanı yapmaya çalışıyorsunuz.

Tahtadaki H2 (harfin 2 katı) H3 (Harfin 3 katı)

K2(Kelimenin 2 katı), K3 (Kelimenin 3 katı) ve yıldız işaretli bölümler de ekstra heyecanlar getiriyor ve bazen tek bir harf bile oyunun kaderini değiştirebiliyor.

Ben size bu oyundaki harflerden kaçar tane olduğunu yani Kelimelik harf sayılarını ve puanlarını gösteren listeyi hem yazı hem de görsel ile vereceğim.

Herkese iyi oyunlar.

Kelimelik Harf Sayıları

A-12, B-2, C-2, Ç-2, D-2, E-8, F-1, G-1, Ğ-1, H-1, I-4, İ-7, J-1, K-7, L-7, M-4, N-5, O-3, Ö-1, P-1, R-6, S-3, Ş-2, T-5, U-3, Ü-2, V-1, Y-2, Z-2

Oyunu indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Android (Play Store)

IOS (App Store)

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.