Martılar Kedi Yer mi?

0
95 görüntülenme

Evet önce pek düşünülen bir soru olmadığı için biraz absürt gelebilir. Ancak eğer evinizde kedi besliyorsanız ve biraz yüksek bir konuma sahip teras/balkonunuz varsa bu sorunun aslında çok tehlikeli olduğunu da bilirsiniz.

Öncelikle martılar etçil kuşlardır. Dolayısıyla leş dahil bir çok canlı/ölü hayvanla beslenebilirler. Biz her ne kadar onları vapurun arkasından simit bekleyen hayvanlar olarak aklımıza yazdıysak da, besinlerini çoğunlukla yumuşakçalar, yengeçler ve küçük balıklar oluşturur ama hemen hemen her şeyi yerler.

Eğer kedinizi tek başına balkon ya da terasa bırakırsanız kediniz de kuşları çok ilgi çekici bulacağından onları yakalama eğilimine girebilir. Ancak martılar diğer martılara haber verip  (bir tür bağırma sesi ile) kediye saldırı girişiminde bulunabilirler.

Hatta martılar haricinde bazı karga türleri de eğer kediniz çok yapılı değilse, kediye saldırı planlayabilir. Teraslı bir eve sahipseniz kedinizin çatıya çıkması/kaçması bu açıdan oldukça tehlikelidir. Martılar kedinize saldırabilir ve ciddi yaralanmalara sebep olabilir.

Bu konuda oldukça dikkatli olunması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.