Nexus Kullanıcıları İçin Yepyeni Emojiler!

0
531 görüntülenme

Sosyal medyada yer alan çok sayıda simge, işaret ya da farklı diller hayatımızın bir parçası oldu. Özellikle de hızlı mesajlaşma uygulamaları üzerinde kullanılan bir takım işaretler sıklıkla kullanılmaya başlandı. Emojiler bu bakımdan ciddi anlamda ihtiyaç duyulan ifadeler olmaya başladılar. Üstelik kimi ifadeler var ki neredeyse cümle yerine geçiyorlar. Basit ve kolay bir mesajlaşma dili bu sayede ortaya çıkarıldı. Bu ifadelerin ve emojilerin kullanılmasında cihaz desteği ve işletim sistemi büyük önem taşıyor. Nexus kullanıcıları da yepyeni emojilere kavuşmak için artık gün sayıyorlar…

Nexus Kullanıcıları İçin Yepyeni Emojiler!
Nexus Kullanıcıları İçin Yepyeni Emojiler!

Yeni gelecek olan güncelleme ile Nexus cihaz sahipleri Unicode 8.0 standardına erişmiş olacaklar. Bu standart bilindiği gibi Apple’ın İOS 9.1 ve OS El Capitan için geçtiğimiz aylarda yayına verdiği bir bütün olarak öne çıkıyor. En nihayetinde Android işletim sistemli cihazların da yararlanabildiği bu özellikler bütünü, ilk olarak Nexus üzerinden kendisini göstermiş olacak. Yani Nexus kullanıcıları, yeni emojileri için güncellemeyi bekleyebilirler; diğer kullanıcılar için şu an bir şey söylemek erken.

Aslan, yengeç ya da tek boynuzlu at gibi bir takım emojiler de bu standart dahilinde Nexus kullanıcılarının cihazlarında kullanıma başlanmış olacak. Kullanıcıların ne gibi ihtiyaçları olduğu ve hangi oranda yeni emojilerden tatmin oldukları ise yine güncellemenin ardından geçen ilk haftalarda hemen hemen kendini belli edecektir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.