Nokia Efsanesi Geri Mi Dönüyor?

0
175 görüntülenme

Akıllı telefonların ortaya çıkması ile etkisini yitiren Nokia, bir zamanların en popüler telefon markasıydı. Her Nokia ürünü adından söz ettirir, yeni çıkacak olan modeller ise büyük heyecanlara yol açardı. Özellikle telefon teknolojisinin bu denli ilerlemesi ve cep telefonu kullanımının yaygınlaşması, Nokia efsanesini de beraberinde getirmişti. Ancak akıllı telefon pazarında kendine fazla yer bulamayan marka, zaman içinde kaybolmaya yüz tuttu ve çeşitli markalar altında faaliyetlerini sürdürmeye uğraştı. Geçtiğimiz haftalarda ise akıllı telefon pazarına kuvvetli bir giriş yapmayı deneyeceği ile ilgili dedikodular dolaşan markanın, pek fazla bir eylemde bulunmaması, dedikoduları da boşa çıkarmıştı. Fakat bugün, durum değişti…

u_nokia-geri-mi-donuyor

Nokia CEO’su Rajeev Suri, Manager Magazine’e konuştu. Suri, Nokia’nın bir şekilde telefon pazarında olacağının altını çizdi. İster doğrudan, ister dolaylı olarak pazarda rekabet edeceği öğrenilen Nokia’nın, hali hazırdaki anlaşmalar gereği kendi adı ile telefon üretemeyeceği ise aşikar. Bundan dolayı da isim haklarının farklı bir şirkete devredilmesi gündemde yer alıyor.

nokia-geri-donuyor

 

Suri, bu konuda da net bir tavır ortaya koyarak, uygun bir şirketin bulunması halinde Nokia’nın telefonlarını tasarlayıp üretebileceğinden de bahsediyor. Ancak, yeni marka ya da model isimlerinde Lumia, X gibi Microsoft’un isim hakkını elinde bulundurduğu isimler olmayacak. Yani çok farklı isimlerle gündeme gelebilecek olan bu telefonlar, yakın zamanda özellikleri ile de gündeme gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.