Samsung ve iPhone Arasında Yapılan İnternet Hız Testini Samsung Kazandı!

0
346 görüntülenme

Telefonların internet giriş hızları artık günümüzün en önemli hususlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de bu kadar sosyal medya kullanımı yoğunken ve neredeyse her işimizi internet üzerinden yapmaya başlamışken bu husus çok daha önemli bir hal almaya başladı.

Android dünyası genel olarak düşünüldüğünde karşımıza çıkan en güçlü iki marka olan Samsung ve iPhone arasındaki çekişme burada da devam ediyor. Bu iki marka arasındaki güç yarışında en önemli cihazların Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge, iPhone 6 ve 6 Plus olduğu ise aşikar. Bu cihazlar birbiri ile karşılaştırıldı ve sonuçlar herkesin çok ilgisini çekti.

maxresdefault

Akıllı telefon dünyası gün geçtikçe kendini yeniler ve gelişirken performans yarışı çok farklı dallara bölündü. Her marka kendi odağını neredeyse hepsi için farklı kollara odaklamışken, kullanıcıların dikkat ettiği tek performans ölçütü cihazların yazılımsal ve donanımsal özellikleri olmadığı görülüyor. Kullanıcıların çok önem verdiği konular arasında yer alan hızlı internet kullanımı, markaları bu anlamda da yarışa sokmuşa benziyor.

galaxy-s6-edge-vs-iphone-6-hiz-testi-705x290

Samsung kendi modelleri içerisinde yer alan Galaxy S6 ve S6 Edge ile internet hız testlerinde iddialı bir duruş sergiliyor. 2015 yılının en popüler ve en iyi telefonu ünvanına sahip olan telefonu iPhone 6, Galaxy S6 ile internet hızı konusunda karşılaştırıldığından Adrian İsen tarafından yapılan testte Galaxy S6 iPhone 6’ya göre daha başarılı olduğu ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge iPhone’a göre test sonucunda en yüksek indirme ve yükleme hızlarına ulaştı. Ancak iPhone 6 Plus en yavaş kalan olarak bu yarışta geride kaldı.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.