Bambaşka Bir Oyun; Agar.io!

0
7.686 görüntülenme

Tarayıcı oyunlarının içinde, son günlerde çok farklı bir oyun popüler hale gelmiş durumda. Üstelik bu oyunda ne bir spor branşı, ne bir silah, ne de başka bir ilginç unsur var… Sadece beyaz kareli bir zemin, renkli yuvarlaklar, rakip yuvarlaklar ve sizin kendi yuvarlağınız.

Peki, ne yapıyor bu yuvarlaklar? Oyunun amacı nedir? İnsanları peşinden koşturmasının sebebi nedir?

maxresdefault

Öncelikli olarak belirtelim ki, oyunda farklı serverlar var ve bu serverlardan birisine girerek, nickinizi de seçerek heyecana ortak olabiliyorsunuz.

Oyuna giren oyuncunun, takma adı ile birlikte bir bakteri yuvarlağı beliriyor. Burada ana amaç, etraftaki kendinizden küçük yuvarlakları ve rakiplerinizi yiyerek büyümek ve ekranın sağ üstünde yer alan ilk 10 listesine girebilmek…

Oyunda, büyük olanlar yuvarlaklar küçük yuvarlakları yiyorlar. Yan yana gelindiğinde gerçekleşen bu yeme işlemi, kimi zaman oyun içindeki engellere takılan yuvarlakların küçük parçalara ayrıldıktan sonra yenilmesini de kapsıyor. Oyun oldukça keyifli, bir o kadar da kendine bağlayıcı bir özellikte yer alıyor.

6012bab321b46e6b088cf88557bd148e

Diğer taraftan, “w” tuşu ile birbirine destek olan yuvarlaklar ortaya çıkabilirken, “boşluk tuşu”na basınca da yuvarlak tam ikiye bölünüyor ve hangi yöne doğru bakıyor ise o yöne bölünen bir parçasını atıyor. Eğer o bölgede yenilecek bir küçük bakteri yuvarlağı varsa, bu parça onu yiyor.

Oyun gayet kolay, anlaşılır ve sade; zaten bu nedenle de dünya üzerinde binlerce kişi, günlerdir bu oyunu oynuyorlar.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.