Pokemon Go Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır?

0
481 görüntülenme

Pokemon Go Nedir?

Pokemon, 90’lı yılların sonunda çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan, büyük beğeni toplayan bir çizgi filmiydi. Günümüzde ise, bu çok beğenilen oyunun cep telefonu uygulaması yapıldı. Oyun, Nintendo ve Niantic’in ortak yapımı olarak çıktı ve adı “Pokemon GO” olarak güncellendi. Oyun ücretsiz şekilde oynanabiliyor. 722 Pokemon karakterini bünyesinde barındıran uygulama, sanal gerçeklik temalı şekilde üretilmiş durumda. Bu durum da, Pokemon yakalamak isteyenlerin sokağa çıkıp uzun süreler ve kilometreler boyunca Pokemon aramasını gerektiriyor. Telefonların kameraları ile Pokemon’ları yakalamaya çalışan oyuncular, Pokemonları toplayarak kendi koleksiyonlarını oluşturabiliyor.

Pokemon Go Özellikleri Nelerdir?

Oyun ücretsiz olarak piyasaya sürülmüş olmasına karşın, bu tarz oyunlarda görmeye alışık olduğumuz gibi, mobil uygulamalarda oyun içi satın almalar mevcut. Oyunun özelliği içerisinde, sahip olunan Pokemon’larınızla birlikte farklı oyuncuların Pokemonları savaşabiliyor. Poke Gym olarak adlandırılan bu salonlarda, Pokemonlar kullanarak rakiplerle savaşa girilebiliyor.

Oyunda Pokemon transferi de yapılabiliyor. Böylelikle, kendi koleksiyonunuzda eksik olan Pokemon’larınızı tamamlayabilme şansı elde edebiliyorsunuz. Oyunda koleksiyonları genişletebilmek, yakalanan Pokemonları saklayabilmek için Poke Top‘lar mevcut. Ancak, daha fazla Pokemon’a sahip olabilmek ve saklayabilmek için ise, mevcut Poke Top‘lar haricinde yenilerini uygulamadan satın almak gerekiyor.

Oyuncuların sokaklara çıkıp Pokemon yakalayabilmesinde en çok öne çıkan istasyonlar Poke Stop olarak adlandırılmış durumda. İstasyonların nerede olduğu bilinmediğinden araştırmak gerekiyor. Eğer ki Poke Stop‘lar bulunmuşsa, fazladan birkaç Poke Top’u elde edebilmek de mümkün oluyor.

Oyun interaktif bir oyun olduğu ve sürekli konum bilgilerini kullandığı için şarj tüketimi çok hızlıdır. Eğer ki Pokemon sevdalısı biriyseniz, sürekli Pokemon’larınızla birlikte olmak istiyorsanız, mutlaka bir hızlı şarj cihazına ya da PowerBank’e ihtiyacınız olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.