Bir Türk Oyunu Olan Nusrat Büyük Başarı Elde Etti

0
36.759 görüntülenme

100. yılını dolduran Çanakkale Savaşı’na ithafen hazırlanan ve insanlar tarafında kısa sürede çok sevilerek büyük bir indirme oranıyla yüksek başarılar elde eden mobil oyun Nusrat, zirveye tırmanmaya devam ediyor.

Kısa sürede çok büyük ve memnun edici sonuçlar meydana getiren Nusrat oyunu, hem İOS hem de Android telefonlarda ücretsiz olarak yer alıyor.

nusrat-209

Bilindiği üzere, Çanakkale Savaşı’nda belki de bir kaderi ve tarihi değiştiren Nusrat mayın gemisi, boğaz hattı boyunca elindeki mevcut mayınları denizin dibine döşeyerek hem savaşın kazanılmasını sağlamış oldu, hem de düşman donanmalarını büyük bir bozguna uğratarak unutulmayacak bir savaşın sonuçlarına büyük bir katkı sağladı. İşte bu sebeple, o dönem galibiyetinin anılarını canlandırmak ve geçen 1 asrın üzerine bu galibiyeti anmak için oluşturulmuş Nusrat oyunu, boğaza mayın yerleştirme görevini oyunu oynayacak olanlara sunuyor.

Nusrat-Mayın-Gemisi2

Savaşın önemli noktalarına özellikle vurgu yaparak oyunu bu alanlar üzerinde ilerleten oyun, örneğin Conk Bayırı muharebesi, Arıburnu çıkarması, Tekkeköy çıkarması gibi önemli alanları canlandırıyor.

Bu özellikleriyle oldukça beğeni kazanan ve kısa sürede hemen herkesin elinde sürekli oynadığı bir oyun olarak kendine yer bulan Nusrat mobil oyunu, piyasaya sürülüşünün ardından henüz daha kısacık bir süre geçmiş olmasına karşın 6000’den fazla indirme hitine ulaştı. Böylelikle çok başarılı bir çizgide ilerlemeye devam eden Nusrat, ilerleyen günlerde de rağbet göreceğinin sinyalini de vermiş oldu.

Oyunu indirmek için;

  • https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nusratmobiloyun.canakkale
  • https://itunes.apple.com/us/app/nusrat/id990541585?mt=8

adreslerini kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.