Sınav Sorusu Hazırlayan Öğretmenlere Ek Ders Ücreti!

0
232 görüntülenme

Öğretmenlere büyük müjde! Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde, hem soru hazırlayarak, hem de değerlendirme yaparak kurumda geçici görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, ek ders ücreti alacaklar.

soru_hazirlayan_ogretmenlere_ek_ders_ucreti_mi_geliyor_h37221

Resmi Gazete’de yayınlanan “Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”, Bakanlar Kurulu tarafından belirlendiği şekilde yürürlüğe girmiş oldu. Bu karar neticesinde, bilişim teknolojileri ile elektrik – elektronik teknolojisi alan öğretmenleri içinden seçilerek geçici görev verilen öğretmenlerin Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde soru hazırlamaları ve değerlendirme yapmalarına karşılık olarak ek ders ücreti verilecek. Öğretmenler, görevin ilk gününden itibaren, haftalık 27 saat ek ders görevini ifa etmiş sayılacaklar. Bundan dolayı da, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu kurum, öğretmenlere ek ders ücreti ödeyecek.

soru_hazirlayan_ogretmene_27_saat_ek_ders_ucreti_verilecek_h12246

Yine yasaya ve alınan karara göre, söz konusu görevi gerçekleştirecek olan öğretmenlerin, yarı yıl tatilleri ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere, görevlendirildikleri tarihlerde herhangi bir ek ders görevlerinin olup olmamasına bakılmayacak. Ayrıca görevli öğretmen ve yönetici listeleri, her sene yeniden onaylanacak ve tüm öğretmenlerin ve idarecilerin fiziken görev yapmaları da sağlanmış olacak. Bu kararın, eğitim alanındaki mağduriyetlerin bir kısmını da gidereceği düşünülüyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.