Teknolojide Gelinen Son Nokta

0
722 görüntülenme

Geçen akşam yatmadan önce internette ne var ne yok maksadıyla teknolojinin bir nimeti olan bilgisayarın başına oturdum ve internette gezinmeye başladım. Haber siteleri mail kontrolü derken en son facebook hesabıma girerek gezinmeye başladım. Paylaşılan fıkralar, manzara resimleri, eğitici bilgiler vs. arasında gezinirken zamanın hızla akıp gittiğinin farkında değildim.

Teknolojide Gelinen Nokta
Teknolojide Gelinen Nokta

Gezinme esnasında görmüş olduğum bir video aslında teknolojide gelinen noktayı en iyi özetler nitelikteydi. Videoda, bir adam tam balkondan düşmek üzereyken balkon demirlerine tutunuyor ve help help diye bağırmaya başlıyor. Aşağıdan geçmekte olan başka bir adam da, düşmenin eşiğinde olan adama uzunca bakıp hemen cep telefonunu çıkartıyor ve yardım isteyen adamı telefonun video özelliği sayesinde çekmeye başlıyor. En iyi açıyı yakalamak adına birer adam arkaya ilerlediği esnada ayağı takılıyor ve aşağıya düşmekten demir parmaklıklar sayesinde kurtuluyor. Tam da bu esnada yardım isteyen adam bir şekilde düşmekten kurtuluyor ve balkona çıkıyor. Kendisini videoya alan ancak şimdi düşmekle düşmemek arasında mücadele eden adamın kendi durumuna düştüğünü görüyor. İkinci adam bir yandan help help diye bağırırken diğer yandan da düşmemek için demir parmaklıklara sıkı tutunmaya çalışıyor. Düşmekten kurtulan ilk adam kendi durumunda olan adam bakarken kafasını bir kaldırıyor ve gördüğü manzara karşısında şaşkına dönüyor. Etrafta ne kadar ev varsa hepsinin penceresinde çıkan ev sakinleri ellerinde telefonlarıyla düşmemek için çabalayan adamı videoya kaydetmektedirler.

Bu video bize aslında teknolojide geldiğimiz noktayı göstermektedir. Gelinen nokta bize yardımlaşma, muhabbet, arkadaşlık, dostluk kısacası insanlığımızı unutturmaktadır. Bu şekilde devam ettiği sürece yakın zamanda robotlaşan beyinler, komutla hareket eden insanlar görmek mümkün olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.