Video Çekebilen Göz Lensi Çıkıyor

0
726 görüntülenme

Teknoloji olarak bilinen isimler arasında Sony markası son zamanlarda peş peşe uğradığı zararlara karşı son dönemlerde bu zararlarına karşı ilgi odağı olacak bir teknolojik ürün çıkarıyor. Bu ürün vido çekebilen göz lensi, bu lens sayesinde gözlerimiz ile istediğimiz zaman video çekebileceğiz. Ayrıca bu lens ile çektiğimiz videoları ileri veya geri sarabileceğimiz için silmek mümkündür. Çok kullanışlı olarak bilinene bu göz lensi son teknolojik bir ürün olarak merakla beklenen ürünlerden birisidir.

                Sadece göz hareketleri ile video çekmek

                Son teknolojik ürün olarak bilinen göz lensi Sony markasının zararlarını kapatacak önemli bir buluş olacak diye tahmin ediliyor. Bu ürünün en dikkat çekici yönü olan göz hareketleri ile video çekmek ve bu videolar üzerinde yapılacak değişiklikler ile kolayca anı yakalayabileceğiz. Gözleriniz de iken çektiğiniz videoları kaydedip izlemek de mümkündür. Merakla beklenen bu lensin, ontrava’ da bulunan haberler doğrultusunda yakında piyasaya sürüleceği söylendi.

Japon mühendis ve bilim adamlarının ortak çalışması sonucu

                Sony markasının üretimi için çalışmalara devam eden göz lensinin çalışmalarında Japon mühendisler ve bilim adamlarının katkıları da çok olmuştur. Ortaya çıkacak bu teknoloji harikası kablosuz iletişimi sayesinde çektiğimiz videoları, görüntüleri başka bir aygıtta depolayarak daha sonra izlemesi mümkün olacaktır. Bu teknoloji patentini ilk veren isim Sony değil, daha önceki yıllarda samsung’un da patent verdiği göz lenslerinin samsung telefonlarıyla çalışan bir özellik ile ortaya çıkmıştı.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.