Okullar Açıldı, Evler Boş Kaldı!

0
102 görüntülenme

Koca bir yaz tatilinin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Nihayet okullar açıldı. 3 ay birbirinden ayrı kalan yakın dostlar kavuştu, sıralar doldu ve tabii ki sabırsızlıkla beklenen ders zili çaldı.

Bakalım bu yıl nasıl başarılar getirecek, çocukların ve gençlerin hayatında neler değişecek? Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor doğrusu. Okula, üniversiteye yeni başlayanların sevinci büyük. Halihazırda devam edenlerse arkadaşlarına kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Instagram sayfaları, storyleri çoktan okul anılarıyla dolmaya başladı bile. Biz de bu sayede öğrencilik yıllarımızı gözümüzün önüne getiriyoruz. Eski günleri güzel bir tebessümle yad ediyoruz.

Bizim için değişen pek bir şey olmadı tabii ki. Hepimiz yıllık iznimizi kullandık, keyifli bir tatil yaptık, döndük yine işimizin başına. Yazı, eylül ayından önce bitirdik. Her pazartesi ayrı bir heyecanla uyanıyor, işimizin başına koşuyoruz.

Bunların hepsi güzel şeyler. Binbir çeşit çiçeğin bulunduğu bir bahçede olmak gibi. Ancak o bahçede çiçeklerin arasında büyüyen dikenler de oluyor. İşte asıl mesele o dikenler. Biraz metaforik anlatmış olabiliriz konuyu, gerçekçiliğe dökelim.

Yaz tatilinde bizler çalışsak bile okullar tatil olduğu için evde çocuklar, bakıcılar, anneanne ya da babaanne en azından bir kişi oluyordu. Şimdi okullar açıldı, çocuklar okulda bizler işte. Haliyle evler boş kaldı. Evlerin boş kalması ne açıdan tedirginlik yaratabilir? Detaylı açıklayalım…

Şöyle ki; evde olmadığınızı birileri biliyor olabilir. Akrabalarınızı ve komşularınızı konunun dışında tutuyoruz. Başka kim aklınıza geliyor? Tabii ki hırsızlar. Hırsızların en çok sevdiği evler, boş evlerdir kuşkusuz. Sebebi ise belli. Kimse olmadığı için girmesi daha kolay olur ve fark edilmeden değerli eşyalarınıza zarar verebilirler. Şimdilik bu konuyu cebimizde tutalım.

Değerli eşya dediğimizde aklınıza maddi anlamda sahip olduğunuz varlıklar geliyor elbette. Fakat zarara uğratılan manevi açıdan bağlı olduğunuz ve çok sevdiğiniz evcil hayvanınız da olabilir ya da evde sizi bekleyen, yolunuzu gözleyen anneniz, kayınvalideniz… Hepsinin güvenliği çok önemli. Hırsızların amacı maddiyat olsa da bazı durumlarda manevi olarak bağlı olduğunuz kişilere de zarar verebilirler.

Çocuğunuz okuldan geldiği zaman evde siz gelene kadar tek başına kalıyor olabilir ya da bakıcısıyla zaman geçiriyor olabilir. Her iki açıdan da bakıldığında çocuğunuzun, evinizin ve evdeki diğer kişilerin can güvenliği büyük önem taşıyor. Peki onların güvenliğini nasıl sağlayabilirsiniz? Çözüm Pronet’te…

Pronet Kameram ile gözünüz sevdiklerinizin üzerinde!

Çocuğunuz okuldan eve döndükten sonra tek kalıyorsa ya da bakıcısı ile birlikteyse Pronet Kameram sayesinde nerede olursanız olun cep telefonunuzdan evinizi izleyebilirsiniz. Pronet Kameram sadece bununla da sınırlı kalmaz eğer işyeri sahibiyseniz ve işe gidemediyseniz işyerinizin güven içinde olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.  Pronet kamera sistemleri ile içiniz rahat olsun.

 

Peki, Pronet Kameram nasıl çalışır?

 

Canlı ve kayıttan video izleme

Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan istediğiniz anda tüm kameraları canlı olarak takip edebilirsiniz.14 güne kadar geçmiş kayıtlarınız bulut ortamında saklanır ve böylece kayıtlarınıza ulaşabilirsiniz.

Kablosuz kolay kurulum

Kameram kablosuz, montaj zahmeti olmadan kullanabileceğiniz pratik bir çözümdür.

Harekete duyarlı veya daimi kayıt

Kameralarınızdan isteğinize göre daimi kayıt alabilirsiniz ya da sadece bir hareket algıladığında kayıt başlatacak şekilde programlayabilirsiniz.

Kayıt kilitleme

Kayıtlarınızdan kaybolmasını istemediklerinizi kilitleyebilirsiniz. Böylece istediğiniz görüntüleri 14 günden daha uzun süreyle sistemde saklayabilirsiniz.

Anlık bildirimler

Kameranız, hareketi algıladığında cep telefonunuza göndereceği anlık bildirimler ile sizi haberdar eder.

İç ve dış ortam kamera seçenekleri

Pronet Kameram’ın hem iç hem de dış ortam kamera çözümleri mevcuttur.

 

Artık yaşlı ve hasta yakınlarının da gözü arkada kalmıyor

Eğer evinizde yaşlı ve kronik sağlık problemi yaşayan kişiler varsa endişelenmenize gerek yok. Çünkü Pronet Alarm Sitemleri sayesinde yaşlı ve kronik sağlık problemi bulunan kişilerin güvenliği, elektronik güvenlik sistemlerinin sunduğu imkânlarla sağlanabiliyor. Alarm sistemine entegre çalışan Panik Butonu, evinizdeki yaşlı ve hasta yakınlarınızın güvenliğini sağlarken aynı zamanda da aklınızın onlarda kalmamasını sağlıyor.

Panik Butonu, yalnızca yaşlı ve hasta yakınlarınızın onlardan uzaktayken daha huzurlu olmasını sağlamıyor, bizzat bu kişilerin de evinizin içindeki gündelik yaşamlarında daha güvenli hissetmesine imkân tanıyor ve bu yolla hayat kalitelerini yükseltiyor.

Siz de Pronet’li olun, sevdikleriniz güvende olsun. Detaylı bilgi için https://www.pronet.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.