Windows 10 İşletim Sistemli Telefonlarda Yüz Tarama Özelliği

0
167 görüntülenme

Genel olarak yapılan telefon incelemelerinde görmüşsünüzdür ki, arka kameranın kaliteli çekimi ve yüksek çözünürlük değerleri, ön kameralardan kat be kat fazla oluyor. Bu durum, yaklaşık bir sene öncesine kadar bu şekilde devam etmekteydi. Ancak büyük bir etki yaratarak hayatımıza giren selfie çılgınlığı, üretici firmaları bu konuda daha iyi durumda olmaya zorladı. Çünkü ön kameraların aktiflik ve kullanılırlık durumları da arttı. Bu nedenle ön kameralardaki kalite de yükselmiş oldu.

1433414392_windows-10-phones-img-02story

Microsoft da söz konusu kamera durumuna önem veren şirketler arasında kendine yer buluyor. Son olarak geliştirdiği Windows 10 Mobile ile gündeme gelen şirket, ön kameraya yüz tanıma teknolojisi ekleyerek bu alanda ne kadar ciddi çalıştığını da gözler önüne seriyor. Bu teknoloji ile ön kameradan çok daha sağlam görüntüler elde etmeyi tasarlayan firma, kullanıcılarını da bu şekilde etkilemek istiyor.

windows_10_camera

Yüz tarama teknolojisinin yanı sıra, kamera ara birimi de değişen cihazda, artık daha net ve belirgin bir bölüm kullanıma giriyor. Microsoft, akıllı telefon teknolojisinde ilerlemenin önemini iyi bilen bir firma olduğu için, söz konusu alanda bu tür gelişmeleri kesinlikle göz ardı etmediğini de bu yolla gösteriyor. Öte yandan hem cihazları, hem de kendi ürettiği teknolojileri ile güven veren firmanın yeni telefonunun da Eylül 2015 gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni gelişmeler oldukça sizlere buradan duyuracağız.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.