Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Eğitim / Sıradaki Kim Versiyon 3

Sıradaki Kim Versiyon 3

Sıradaki Kim
Sıradaki Kim

Programda bazı değişiklikler yaptım. Artık her biri metin dosyalarında saklanmış sınıf listelerinizi programa yükleyebiliyorsunuz. Yani farklı farklı sınıflara giriyor olsanız bile 2 tıkla sınıf listesini değiştirebileceksiniz.

Bunun yanında yoklama alırken artık hem boşluk tuşu hem de farenin sağ tuşunu kullanabilirsiniz. Bir kaç küçük düzeltme daha yapıldı ve hata ekranları azaltıldı.

Özellikle akıllı tahta kullanan öğretmen arkadaşlarım için VB6 da minik bir uygulama geliştirdim. Geliştirilebilir yine tabi.
Şimdilik google apisi ile sesli olarak yoklama alabiliyor,
Rastgele öğrenci seçimi yapabiliyor. Öğretmen öğrenci seçmiyor yani sıradakinin kim olduğuna program karar veriyor. O yüzden programın adı Sıradaki Kim?

Sıradaki öğrencinin adı tam ekran beliriyor ve uyarı sesi çalıyor.

Sıradaki Kim
Sıradaki Kim

Tahtaya çıkan her öğrenci butona basarak sonraki öğrenciyi rastgele ya da sıralı olarak belirliyor.
Minik ayarlamalar yapabiliyorsunuz elbette.

Tek yapmanız gereken Bir metin dosyasından sınıf listesini kopyalayıp yapıştırmak…

Sıradaki Kim
Sıradaki Kim

İnceleyip yorum yazarsanız sevinirim.

Programı indirip denemek için buraya tıklayınız.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Skype Simultane Çeviri Yapacak

Skype Birbirinden Farklı Özellikler Geldi

Eski zamanlarda insanlar birbirlerinden uzak şehirlerde yaşadıkları zaman çok büyük özlemler yaşarlardı. Ama artık bunun ...

15 Yorumlar

 1. Programı uzun zamandır kullanıyordum ama şimdi hata vermeye başladı:(
  Güncelleme veya tavsiyeniz var mı?

 2. Hocam program çok güzel, emeğinize sağlık. Uzun zamandır kullanıyordum. Fakat bilgisayarım değişti, yeni bilgisayarda “RUN-TİME-ERROR” hatası alıyorum. 5 tane bilgisayarda denedim, aynı hatayı veriyor. Bi çözüm öneriniz var mı?

 3. El işaretine tıklayınca yuvarlak bir top dönsün 5 sn sonra ekrana rakam çıksın. çekiliş için böyle daha iyi olur. eğer hemen yapma olanağınız varsa Pazartesi akşam kullanacağım teşekkür ederim.

 4. Sayın hocam bu programın kurulumu nasıl yapılacak. Rar dan çıkarıp exe’ bastığımda ayar yapabileceğim bir ekran çıkmıyor.

 5. Sayın Hocam bu güzel program için teşekkürler.Emeklerinize sağlık.Benim 43 öğrencim var.Yükledim çalışıyor fakat yoklama alamıyorum. Run time error 380 .İnvalid property value diye bir yazı çıkıyor ve program kapanıyor.Nerede hata yapıyorum.Yardımlarınız için teşekkür ederim.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  • Hocam yoklama almadan önce eğer listeyi programa aktardıktan sonra kaydet düğmesine 1 kez tıklamayı unutmayın. Kaydetmeden yoklama almaya çalışıyorsanız böyle bir hata oluşuyor olabilir.

 6. Ellerinize sağlık çok teşekkür ederim. Üyesi olduğum bir forum sitesinde de öğretmenler ile paylaştım web sayfanızı kaynak göstererek bilginize

 7. Volkan Hocam Okulumda bir çok öğretmen kullanıyor.Sınıfımın vazgeçilmezi oldu.Eğer öğrenci seçerek ders işleyeceksem miniklerim hemen beni uyarıyor.İsmi de tam uyuyor.Emekleriniz için çok teşekkürler.

 8. sayın volkan bey,benim istediğim androidli bir telefonda fotoğraflı öğrenci not nefteri oluşturma bunla ilgili internette hiç bir bilgi bulamadım yardım ederseniz sevinirim .Bilgisayarbilişimde bunu yayınlarsanız bir çok öğretmenimizde kolaylık sağlamış olursunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.