Bilişim Teknolojileri Dersi Haftada 4 Saat mi Oluyor?

1
572 görüntülenme
Bilişim Teknolojileri
Bilişim Teknolojileri

Bugünlerde Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili çok iddialı bir haber ortaya çıktı. Alınan duyumlara göre 5 ve 6. sınıflarda 2 saat zorunlu olan Bilişim Teknolojileri dersi 4 saate çıkarılacak. Henüz 7 ve 8. sınıflarda ise nasıl bir uygulamaya geçileceği kesin değil. Eğer böyle olursa atamayı bekleyen binlerce Bilişim teknolojileri öğretmenine de gün doğmuş oluyor.

Bilişim Teknolojileri dersi 2 saatten 4 saate çıkarıldığında hangi derslerin ders saatinde azaltılma olacağı ya da ders saatlerinde bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı kesin değil.

Bilişim Teknolojileri dersi 2013-2014 eğitim öğretim yılında 5 ve 6. sınıflarda haftada 2 saat zorunlu ders olarak talim Terbiye kurulu kararıyla onaylanmıştı. Bakalım önümüzdeki sene Talim Terbiye Kurulu yeni bir sürpriz yaparak dersi haftada 4 saat olarak tescilleyecek mi yoksa bu da bir haber olarak mı kalacak göreceğiz.

Elbette gönüller kendi üreten bir nesil için Bilişim teknolojileri dersine verilmesi gereken önemin dolayısıyla da ders saati sayısının artırılması yönünde.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.