Samsung Pay Apple Pay’e Rakip Olma Peşinde!

0
208 görüntülenme

Teknoloji dünyası o kadar renkli ki, bazen hangi alanda hangi markanın kime karşı üstünlük kurup kurmadığı bile karışıyor. Eğer ortada bir rekabet yoksa, mutlaka kısa sürede yeni ürünler ve teknolojiler çıkarılarak rekabet ortamı yaratılıyor. Samsung ve Apple ise bilinen en büyük rakipler arasında yer alıyorlar.

605533220010400279

Storelar üzerinden alışveriş yapma işlemleri başladığından bu yana çeşitli ödeme sistemleri de işlerlik kazandı. En nihayetinde büyük teknoloji markaları da bu anlamda kendi ödeme sistemlerini yaratmaya başladılar. Son olarak Samsung, her ne kadar gecikse de kendi ödeme sistemi ile bir fark yaratma peşinde…

Samsung, bu alanda da karşısında Apple’ı bulmaktadır. Apple Pay ile ödeme servisini aktif şekilde kullanan Apple’a karşı Samsung’un çok da altta kalmaya niyeti yok. Fakat bunu başarmak da bir takım gelişmelerin yaşanmasını gerektiriyor. Örneğin Samsung, kendisinden daha önce aktif olan Apple Pay’i geride bırakmak için kendi ödeme sisteminde değişik donanımlar ve eklentiler tasarlıyor.

samsung-pay

Samsung’un bir diğer planı ise Apple Pay’in sınırlı kullanımına karşın kendi ödeme sisteminin tüm dünya geneline kısa sürede yayılması ile ilgilidir. Bilindiği gibi Apple, ödeme sistemini sadece bazı ülkeler genelinde serbest bırakmıştı. Samsung ise hızlı bir yayılım ile Apple’a darbe vurma peşinde…

Samsung kendi ödeme sisteminin yaygın ve etkin şekilde kullanılması için oldukça hızlı davranıyor. 20 Ağustos 2015 tarihinde Güney Kore’de ve 28 Ağustos 2015’te Amerika Birleşik Devletleri’nde aktif edilecek olan Samsung Pay, ilerleyen haftalarda ülkemizde de kullanılacak gibi duruyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.