2015 Yılı Ağustos Ayı Öğretmen Atamaları Temmuz Ayında Netleşecek!

0
340 görüntülenme

Öğretmen atamaları her sene en çok konuşulan konuların başında geliyor. 2015 yılı ise yine bir seçim yılı olduğu için, öğretmenler atama konusunda ümitliler. Son olarak yapılan açıklamada ise, Ağustos ayında yapılacak olan atamaların Temmuz ayında netleşeceği öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ağustos ayında yapılacak olan öğretmen atamalarında, hangi branşa ne kadar öğretmen atanacağı ile ilgili netliğin Temmuz’da ortaya çıkacağını ifade etti.

headline

Kamuoyunda bilinen 47.000 öğretmen rakamı, devletin farklı mercileri tarafından farklı algılanıyor ve bu nedenle öğretmenler de tam sayıyı bilmiyorlar. Bu sayının tamamının yeni öğretmen atamaları mı olacağı, yoksa içinden bir kısmının kadro değişimi ya da sözleşmeliden kadroya geçiş mi olacağı henüz net değil. Bu nedenle de belirsizlik devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Avcı, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, Temmuz ayındaki emeklilik durumlarının ardından bu senenin atama sayılarının netlik kazanacağını bildirdi. Yani bakanlık, Temmuz ayında emekli olacak olan öğretmen sayısının kadrodan düşülmesinin ardından ihtiyacı belirleyecek…

subat_ayi_ogretmen_atama_kontenjanlari_netlesiyor_h617

Engelli Öğretmenler De Atanıyor

Aynı açıklamalarda engelli öğretmen atamaları ile ilgili bilgiler de verildi. Bakan Avcı, bu konuda oldukça titiz çalışmalar yürütüldüğünden bahsetti. Son olarak 300 engelli öğretmen atamasının müracaatlarını aldıklarını açıklayan bakan, toplamda 546 adet müracaat olduğunu gördüklerini ve bunların da tamamının mutlaka atanacağını ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.