Sunum Programı (Powerpoint) ile İlgili Temel Kavramlar

0
1.232 görüntülenme

Sunumu Başlatma ve Çıkma: Sunumu F5 tuşuna basarak veya Slayt Gösterisi Menüsünden Gösteriyi Başlat tuşuna basarak tam ekranda başlatabilir ESC tuşu veya slayta sağ tuş ile tıklayıp Gösteriyi Bitir komutu ile sonlandırabiliriz.

Yeni Slayt Ekleme: Ekle menüsünden Yeni Slayt komutuna tıklayarak yeni bir slayt ekleyebiliriz

Slayt Çoğaltma: Yaptığımız slaytın aynısından bir tane daha istiyorsak Ekle menüsünden Slayt Çoğalt Düğmesine basarız.

Özel Animasyon Ekleme: Slayt Gösterisi Menüsünden Özel animasyona tıklayarak istediğimiz yazı ya da resme efekt ekleyebilir bunun hız ayarını ve ne zaman başlayacağını seçebiliriz.  Sağ taraftaki panelden efekt ekle düğmesine tıklamamız yeterli

Arka plan Rengini Ayarlama: Biçim menüsünden Arka Plan komutuna tıklayarak ya da slaytın boş bir yerinde sağ tuş ile tıklayıp Arka Plan komutuna basarak slaytın zemin rengini tek renk, iki renk ya da desen ile süsleyebiliriz.

Slayt Geçişi Ekleme: Bir slayttan diğerine geçerken efektli bir şekilde geçmesini istiyorsak yine Slayt Gösterisi menüsünden Slayt geçişine tıklarız. Sağ tarafta açılan panelden istediğimiz efekti seçerek tümüne uygula dersek aynı efekti tüm slayt geçişlerine uygulamış  oluruz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.