Android Telefona Fiziksel Tuş

0
2.913 görüntülenme

Belki bazılarınıza garip gelebilir ama Dimple adındaki bir firma Dimple.IO ismini verdiği bir ürünle android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza ekstra düğme ekliyor. Aşağıdaki görseldeki gibi telefonun arka tarafına yapıştırıyoruz ve gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra tek tuşla kamera yı açabiliyorsunuz. Yine tek tuşla kameranın flash özelliğini aktif edip fener gibi kullanabiliyorsunuz. Yani ekran kilidini açmakla uğraşmıyoruz.

Minik ve yapışkan 4 tuşu bulunan bu ürün bakalım tahmin edildiği gibi rağbet görecek mi?

Android Telefona Fiziksel Tuş
Android Telefona Fiziksel Tuş

Yalnız bu ürün sadece NFC özelliği olan akıllı telefonlarla iletişim kurabiliyor. O yüzden bu ürünü satın alamdan önce telefonunuzun NFC özelliği olup olmadığına göre hareket ediniz lütfen.

NFC nedir?

NFC yeni nesil akıllı telefonlar arasında veri iletişimini çok hızlı gerçekleştirebilen bir iletişim sisteminin adıdır. NFC ya sahip cihazlar temassız 1-2 cm mesafeden iletişim kurabilirler. Ayrıca NFC özellikli akıllı telefonlarınızla temassız bilet ve kartları tanımlayıp daha sonra sadece cep telefonunuzunu kullanarak bu bilet ve kartları da kullanmış oluyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.