Bilgisayarınızı Hızlandırın

1
393 görüntülenme

Bilgisayarınız yavaşladı mı? “Nerede o eski ilk işletim sistemini kurduğum günler” mi diyorsunuz? O zaman size bir kç önerim var. Aşağıdaki adımları uygularsanız bilgisayarınızın daha hızlı çalışacağından emin olabilirsiniz.

1. Öncelikle sistemin yavaşlamasının en büyük nedenlerinden biri, üzerine yüklenen ya da kaldırılan programların bıraktığı dosyalar ve registry kayıtlarıdır. Denetim Masasından, Programlar ve özellikler kısmına girip kullanmadığınız özellikle toolbar yazılımlarını kaldırın.

2. C:\Program Files ya da Program Dosyaları klasörüne girerek silmiş olduğunuz programların kalıntı klasörleri varsa bunları temizleyin.

3. Masaüstünde çok fazla simge ve klasör bulundurmayın. temiz bir masaüstünüz olsun.

4. Windows + R tuşlarına basarak “Çalıştır” penceresini açalım. Buraya Msconfig yazalım ve Enter a basalım. Başlangıç bölümünde çalışan programların listesini göreceksiniz burada antivirüs hariç diğer tüm başlangıç öğelerini iptal edebilirsiniz. (Windows 8 de görev yöneticisinden devre dışı bırakabilirsiniz)

Aynı bölümde hizmetler sekmesine gelip, Sol altta “Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle” seçeneğini işaretledikten sonra kalan hizmetlerde yabancı gördüğünüz tüm hizmetlerin çalışmasını yanındaki kutucukları boşaltarak kaldırın.

Bilgisayarınız bu işlemden sonra yeniden başlatma isteyebilir.

Bilgisayarınızı Hızlandırın
Bilgisayarınızı Hızlandırın

5. Belirli zaman aralıklarında (yılda 1) disk birleştirme yapabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.