Bilişimde Gelecek Var !

6
571 görüntülenme

  • Bilişim kavramı yıllar geçmesine rağmen Toplumumuz tarafından anlaşılmadığı ve Bilinçli olarak kullanılmadığı için İlköğretim düzeyindeki Bilişim Eğitimi yoğunlaştırılmalı ve Zorunlu ders olarak 2 saat okutulmalı.
  • Bilişim Teknolojisi Öğretmenlerini bir Teknik Görevli gibi gören ve bu Öğretmenlerin Özel yaşantısını istismar eden Eğitimci ve İdareciler için Milli Eğitim Bakanlığı en kısa zamanda bir Genelge yayınlamalı ve bu Öğretmenlerin mesailerinin okuldaki Bilişim Eğitimi ve Bilişim Faaliyetleri doğrultusunda kullanılması gerektiğini vurgulamalıdır.
  • Bilişim Teknolojisi Sınıflarının sağlıklı olarak kullanılabilmesi için okullarda görevlendirilen Formatör öğretmenler, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin inisiyatifiyle değil Bakanlığın emir ve istekleri doğrultusunda çalışmalıdır.
  • Gerek Bilişim Teknolojisi Öğretmenleri gerekse Formatör öğretmenlerin bağlı olarak çalışacakları, Görev tanımlarının açıkça belirtildiği Resmi bir Mevzuat, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından en kısa sürede hazırlanmalı, saat 7:30 ile 17:00 arasını kapsayan yoğun mesai saatleri kabul edilebilir bir düzeye çekilmelidir.

  • Yetişen nesil için en büyük istihdam alanlarından birisi olan Bilişim Sektörünün iyi tanıtılması için Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Planlı ve Programlı Rehberlik çalışmalarıyla, hazırlayacağı Görsel araçlarla destek sağlamalıdır. Bilişim Sektöründeki İş adamları ile Mesleki Eğitim Kurumları ve Yüksek Öğretim Kurumu işbirliğine yeni bir boyut kazandırılmalıdır.

6 YORUMLAR

  1. Bilişim teknolojileri eğitimi ve formatör öğretmenlerin sıkıntılarını en baştan beri yaşayan olarak, görüşlerine tamamen katılıyorum. Bu konuda Eğm Tek. Gnl. Müdürüyle bizzat görüştüm de. İşin dalgasındalar.:-) Çözüm filan beklemeyelim.:-) sevgiyle kal.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.