Davranış Notlarını 1 Saniyede Girin

2
5.712 görüntülenme

Davranış notlarını girme sistemi değişti. Aşağıdaki linkten yeni sistemde kolay davranış notu girme kodlarını bulabilirsiniz.

E-okul Davranış Notlarını Girme Kodu

Güncelleme (Aralık 2014): E-Okul alt yapısını değiştirdikten sonra davranış notları kodları da değişmiştir. En güncel hali aşağıdaki gibidir. Eski kodlar çalışmayacağından aşağıdaki yeni kodları kopyala yapıştır yaparak girebilirsiniz. (Yapıştırdıktan sonra en baştaki javascript: yazısı siliniyorsa bunu elle girmelisiniz.)

Öğretmenler için davranış notlarını girmek epey zahmetli bir iştir. Çünkü her öğrenci için Okul Kültürüne Uyum, Öz Bakım, Kendini Tanıma, İletişim ve Sosyal Etkileşim, Ortak Değerlere Uyma, Çözüm Odaklı Olma, Sosyal Faaliyetlere Katılım, Takım Çalışması ve Sorumluluk, Verimli Çalışma, Çevreye Duyarlılık gibi 10 başlık için 1 ile 5 arasında notların elle girilmesi gerekmektedir.

40-50 kişilik sınıflar olduğunu varsayarsak ve iyimser olarak düşündüğümüzde her öğretmenin 10 sınıfı olsa bu yaklaşık

50x10x10=5000 kez giriş yapmak anlamına gelir.

İşte sizi bu dertten kurtaracak formül.

Image00001

Davranış notları ekranı açıkken tarayıcının üst tarafında adresi gösteren satırına (adres çubuğuna) aşağıdaki kodları kopyalayıp yapıştırdığınızda tüm notları otomatik 5 olarak girecektir.

javascript: var mevcut=50;var xxi=0;var xxj=0;dakika=20;for(xxi=0;xxi<=mevcut+1;xxi++){for(xxj=1;xxj<=10;xxj++){document.getElementById("dgNotListesi_txtOGR_DN_NOTU"+xxj+"_"+xxi).value=5;}};void(0)

Burada dikkat edilmesi gereken nokta;

1. mevcut=50 yazan yerdeki sayı sınıf mevcudundan az ise o sayı ile değiştirilecek.

2. Yeni internet explorer 10 ve 11 de “javascript:”  kodları kopyala yapıştır yapılırken güvenlik nedeniyle silinebilmekte. Eğer adres satırına yapıştırdığınızda “javascript:” yazısı gelmiyorsa bunu en başa elle yazmalısınız.

 

Peki herkese 5 vermek istemiyorsak rastgele 4 ya da 5 girmek istiyorsak da aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

javascript: var mevcut=50;var xxi=0;var xxj=0;dakika=20;for(xxi=0;xxi<=mevcut+1;xxi++){for(xxj=1;xxj<=10;xxj++){document.getElementById("dgNotListesi_txtOGR_DN_NOTU"+xxj+"_"+xxi).value= Math.round(Math.random())+4;}};void(0);

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.