Dropbox’ta URL Kaydetme Dönemi Başladı!

0
247 görüntülenme

Bilindiği gibi Dropbox, birden çok cihaz üzerinde çalışmalar yürüten ve mobil bir yaşam süren profesyonellerin sıklıkla yardımına başvurduğu bir platform olma özelliğine sahiptir. Her ne kadar bu denli yardımsever bir platform olsa da, URL kaydetmeme ve bunu paylaşamama durumunda dolayı pek çok kullanıcı bu alanda sorunlar yaşamaktadır. Ancak Dropbox, bu konuda da bir önlem almışa benziyor…

dropbox-uygulama-ici-link-acma-ozelligi-geldi-1_640x360

URL adreslerinin e-postalarda saklanması ya da sosyal medya profillerinin mesaj bölümlerine depolanması, çalışan profesyoneller için geçici çözümleri simgelemektedir. Fakat profesyonel ortamlarda ve toplantı gibi ciddi durumlarda sosyal medya profillerinin açılıp mesaj kutularına bakılması ya da e-posta yolunun kendi içinde bir takım yavaşlıklar ve güvenlik zafiyetlerini barındırması, profesyoneller adında sıkıntılı bir durumu da ortaya koyuyor. Tüm bunların önüne geçmek için ise Dropbox üzerinde URL kaydedilmesinin serbest hale gelmesi gerekiyor.

Konu ile ilgilenen Dropbox geliştiricileri, URL paylaşım hizmetini devreye sokarak sektörde ihtiyaç duyulan bu hizmeti faal hale getirdi. Bundan sonra kullanıcılar, Dropbox’a kaydetmek istedikleri URL adreslerini uygulamanın içine sürükleyerek işlemlerini halledebilecekler.

dropbox_6_1042x526

Öte yandan söz konusu yeniliğin getirdiği bir diğer olumlu nokta ise grup paylaşımlarının yapıldığı Dropbox hesapları ile ilgili… Bir çalışma grubunun aynı Dropbox hesabı üzerinden paylaşımlara ve klasörlere bakması sırasında, kaydedilen URL’nin de aynı anda çok sayıda kişiye sunuluyor olması, platformu çok daha işlevsel bir hale getiriyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.