Nvidia Shield Tabletleri Batarya Problemlerinden Dolayı Geri Çağrılıyor

0
301 görüntülenme

Teknoloji markalarının el üstünde tuttukları ürün gruplarından bir tanesi de tabletlerdir. Tablet teknolojisinin bu denli yaygın kullanılması ve sürekli olarak çıtanın yukarılara taşınması da ürünlerin kalitesi ile birlikte kullanıcı beklentilerini de artırmaktadır. Bu amaçla çalışan ve her yeni modelinde daha iyi sonuçlar almaya uğraşan Nvidia, bu defa başını bataryaları ile derde sokmuş durumda…

shieldtablet-100367701-primary_idge

Firmaya gelen şikayetler üzerine Nvidia tarafından Shield tabletler incelendi. 2013 yılının Temmuz ayı ile 2015 yılının Haziran ayı arasında satışı tamamlanan bu modeldeki tabletlerde bataryaların aşırı şekilde ısındığı gözlendi. Yani müşterilerin haklılık payı oldukça yüksek çıktı. Aşırı ısınan bataryaların yangın tehlikesini de beraberinde taşıması ile Nvidia bir karar aldı ve bu tarihler arasında satılan tüm Shield tabletler firmaya geri çağrıldı.

NVIDIA-SHIELD-Tablet-9 Nvidia-Shield-tablet-for-UK

Nvidia sitesinde gereken tüm işlemler adım adım anlatılmaktadır. Öncelikli olarak cihazın yapacağı bir güncelleme söz konusudur. Daha sonrasında ise basit bir form doldurma işi vardır. Yani Nvidia, istediği bilgileri toplar toplamaz ürünleri kabul etmeye başlamaktadır. Bu noktada ülkemizdeki kullanıcılar ile ilgili bir uyarı da yapmak gerekiyor. Legal olarak ülkemizde satışı olmayan bu tableti bir şekilde elde eden kullanıcılar varsa, söz konusu ürün değişikliği formuna tableti hangi ülkeden tedarik ettiklerini açıklamak zorundadırlar. Ancak bu şekilde az da olsa bir ürün değiştirme ihtimali ortaya çıkmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.