Ve Karşınızda WordPress 4.3 Sürümü (Billy)!

0
217 görüntülenme

Dünyanın en çok kullanılan site yönetim paneli WordPress güncelleme aldı. Billy olarak bilinen WordPress 4.3 pek çok yenilik ve kolaylık sunarken, özellikle yazı düzenleme alanında pratik uygulamalar da sağlanıyor.

wp4-31

Açık kaynak kodlu WordPress, bu sürümü ile de site yöneticilerinin rahatını sağlamaya çalışmış gibi gözüküyor. Güncelleme ile ilgili olarak ilk göze çarpan yenilik, kuşkusuz ki canlı önizleme özelliği oldu. Bu özelliği kullanarak bir menü oluşturup düzenleme ve menüleri birbirlerine bağlayabilme yeteneğine kavuşabiliyorsunuz. Bu şekilde, özellikle mobil alanda daha rahat bir yönetim kolaylığı ortaya konuluyor.

Metin düzenleme ve yazı yazma fonksiyonları da WordPress 4.3 ile daha bir ön plana çıkıyor. Menülerden özellik seçmek yerine başlık için “#”, liste yapmak için “-” ve alıntı yapmak için “>” simgelerini kullanmanız yeterli oluyor.

menu-customizer

Web sitenize ikon eklerken de artık daha pratik bir yol izleyebileceksiniz. Sekme çubuğunda, yer imi kayıtlarında ya da kısayollarda kendini gösteren bu ikonlar konusunda tek dikkat edilecek nokta ise, tema değişikliğinin bu ikonları etkilemediğidir. Yani tema değişiklikleri, koyduğunuz ikonları değiştirmeyecektir.

WordPress 4.3 Billy ile birlikte site güvenliği de artırılmış durumda. Bundan böyle şifrenizi unuttuğunuz vakit, e-posta adresinize mevcut şifreniz gönderilmeyecek; bunun yerine bir şifre sıfırlama linki alacaksınız. Ayrıca, eğer panelinize yeni bir kullanıcı eklerseniz, WP sizin için çok güçlü bir şifre de oluşturacak.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.