Swarm 3.0 Güncelleme İle Geldi!

0
362 görüntülenme

En sık kullanılan sosyal medya ve yer bildirimi uygulamaları arasında yer alan Swarm, bilindiği gibi 2014 yılında Foursquare isminden evrilerek ortaya konmuştu. Aslında tam bir değişim değil de, yer bildirimi konusunda Swarm’a işlev aktarımı yapılmış, Foursquare ise bir mekan keşfetme aracı olarak kalmıştı. Ardından yaşanan süreçte hızlı bir gelişme kaydeden Swarm, aldığı yeni güncellemeler ve özellikler ile kullanım alanını genişletmişti.

swarm-mayor

Haziran ayında gelen büyük çaplı bir güncelleme ile Mayor sistemine de kavuşan Swarm, son olarak bugün bir güncelleme daha aldı ve sürüm olarak 3.0’a yükseltildi. Peki, bu sürüm içinde kullanıcıları neler bekliyor?

İlk olarak göze çarpan nokta, “lider sıralaması” bölümünün ortaya konması… “Arkadaş bulma” bölümü ve “şimdi burada” özellikleri de sürüm içinde öne çıkan yeniliklerden.

Check-in yani yer bildirimi yaptıkça kullanıcıya jeton veren lider sıralaması özelliği, doğrudan arkadaş listenizdeki kişilerin yer bildirimi yapmalarından kazandıkları puanlar ile ilişkili şekilde ilerliyor.

swarm-2

“Arkadaş bulma” bölümündeki yenilik ise, yakınınızda ya da dünya genelinde yer bildirimi gerçekleştiren arkadaşlarınızı bir şekilde farklı sekmeler altında karşınıza çıkarmaya yarıyor.

“Şimdi burada” özelliği ise, tamamen bulunduğunuz mekanı analiz etmenize yarıyor. Yani o mekanda kimler yer bildiriminde bulunduysa, pratik bir şekilde siz bu isimleri görebiliyorsunuz.

Uygulamaya güncelleme alabilmek için Google Play Store ve Apple Store ziyaret edilebilir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.