EBA Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?

0
3.020 görüntülenme

Milli Eğitim Bakanlığı bu sene okullardaki destekleyici kurs başvurularını eba (eğitim bilişim ağı) üzerinden alıyor. Yani öğrenci ya da veliler eğer bir kursa katılmak istiyorlarsa https://e-kurs.eba.gov.tr/ adresine girerek buradan kaydını yaptırması gerekiyor.

E-Kurs Destekleme ve Yetiştirme Kursları için yoğun bir katılım gerçekleşti ve 1 milyona yakın başvuru yapıldı. MEB, E-Kurs için gelen yoğun başvuru talebi üzerine 2 Ekim 2015 de sona ermesi planlanan başvuru süresini öğrenciler için 9 Ekim 2015, öğretmenler için ise 5 Ekim 2015 tarihine kadar uzattı.

Peki eba kurs kaydı nasıl yapılır?

Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler, kendilerine ait Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunabilirler.

302286

Öğrenciler ise okul idaresi tarafından belirlenen şifreleri ile birlikte https://e-kurs.eba.gov.tr/ adresine girerek, “Öğrenciler için Eba Girişi” bölümünü kullanarak giriş yapacaklar.

e-kurs-ogrenci-basvurulari-devam-ediyor-eba-sifresi-nasil-ogrenilecek

Açılan sayfada sol tarafta bulunan Kurs Tercih bölümüne tıklayıp açılan sayfadan kendi okulunuzun adını seçiyoruz.

Daha sonra altta açılan bölümden ders seçimini ve öğretmen seçimini yapıyoruz. Bu işlemi ne kadar ders almak istiyorsanız hepsi için tekrar ediyoruz.

Ders ve öğretmen seçimleri bittikten sonra Dersleri kaydet butonuna basıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.