Facebook Paylaşımları Artık Günlüğe Dönüştürülebiliyor

0
125 görüntülenme

facebook

Teknoloji geliştikçe, bir takım alışkanlıklarımızı da geride bıraktık. Örneğin günlük tutma gibi oldukça popüler olan bir hobi, zaman içinde kayboldu ve yok oldu. Bu nedenle de her paylaşımımızı, her duygu ve düşüncemizi sosyal medya kanalları üzerinden sürdürdük. Ancak artık, yeniden bu hobiyi gerçekleştirmemize yarayan bir fırsat söz konusu… Üstelik yine dijital bir yol ile, günlüklerimizi ortaya çıkartabiliyoruz.

MY3657

Sosyal medya kanalları arasındaki en güçlü mecra kuşkusuz ki Facebook… Buradaki profilinizden sürekli olarak paylaşımlar yapıyorsanız, yediklerinizi, içtiklerinizi, gezdiğiniz yerleri ve gittiğiniz etkinlikleri burada paylaşıyorsanız, aslında farkında olmasanız da, Facebook profiliniz bir günlük özelliğine bürünmüş oluyor.

My 365 Days In Print’in geliştirdiği #MY365 adı verilen proje, tam olarak da bu durumu konu ediniyor ve Facebook geçmişinizi basılı bir günlük olarak size ulaştırıyor. Peki bu nasıl gerçekleştiriliyor?

MY365

1. Öncelikli olarak bu uygulamaya, profilinize erişmesi için izin veriyorsunuz.

2. Daha sonrasında ise profilinizi tarayan uygulama, en çok beğeni alan fotoğraflarınızı, paylaşımlarınızı ve bildirimlerinizi derlemeye başlıyor.

3. Bu derlemenin ardından, günlüğünüzde yer almasını istemediğiniz paylaşımlarınızı da silebilmeniz açısından bir önizleme ortaya çıkartılıyor.

4. Son olarak ise, sade olan kutunuzun kapak rengini belirliyorsunuz.

Günlük, 69 Euro karşılığında sizin oluyor. Ödenen bu ücretin 1 Euro ise, firma tarafından hayır kurumuna bağışlanıyor.

Günlük fikri hoşunuza gitti ise, #MY365 uygulamasını buradan indirmeniz mümkün; https://my365daysinprint.com/

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.