Foursquare Reklam Çalışmaları Adına Yeni Bir Sisteme İmza Atıyor “Pinpoint”

0
197 görüntülenme

Foursquare bilindiği üzere konum paylaşma ve yer bildirimi yapma hizmeti sunan bir sosyal paylaşım platformu. 2009’da kurulmasından bu yana oldukça geniş kitlelere ulaşan Foursquare, aynı zamanda kullanımının kolay ve anlaşılır olmasından dolayı da insanlar tarafından çok seviliyor.

CCkUU9ZW0AAbwpM

Bu kadar etkili ve neredeyse 55 milyon kullanıcıya ulaşmış olan Foursquare bir farklılık oluşturup reklam dünyasında yol gösterici olmaya hazırlanıyor. Markalara reklam hedefleri oluşturabilmek adına yeni hizmeti Pinpoint kamuoyuna tanıtıldı. Kendini geliştiren Foursquare, yer bildirimlerini Swarm uygulaması üzerinden sürdürmesinin ardından kendi uygulaması mekan keşif mekanizması olarak çalışır hale gelmişti. Böylelikle birçok veri sayesinde iyi bir lokasyon oluşturan Foursquare bu verileri gelire dönüştürmenin etkili yolunu bulmuş görünüyor.

Foursquaredan-dev-reklam-adimi

Pinpoint hizmeti ile reklam veren kişilere yeni hedef belirleme konusunda son derece etkili bir imkan sunmuş olacak. 55 milyon kullanıcının yapmış olduğu yaklaşık 5 milyar check-in ve bunun akabinde 65 milyon mekan Foursquare veri tabanında ilk kurulduğu andan itibaren birikmeye başlamıştı. Şimdi yeni düzenlemelerle bu verileri bir araya getiren ve değerlendirmesini yapan Foursquare, uygulamanın kullanıcılarının hangi mekanları ne sıklıkla ziyaret ettiğini belirleyebiliyor.

Screen-Shot-2015-04-14-at-3.42.20-PM-e1429052141336-620x350

Yeni hazırlanan ve tanıtılan bu Pinpoint hizmeti ile çok farklı alanlara hizmet götürerek pazarlamacılara veriler ulaştırma imkanına sahip olacak. Böylelikle reklam hedefleme konusunda etkili sonuçlar ortaya çıkacak. Henüz tam anlamıyla uygulama sisteme konulamamakla birlikte deneme aşamasındadır.

Foursquare Pinpoint için ayırmış olduğu sayfada verilerin nasıl okuduğuna dair açıklayıcı bir video ile göstermeyi de ihmal etmemiş.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.