IOS 8 Sahneye Çıktı

2
266 görüntülenme

Apple Iphone 6 ve Iphone 6 Plus ı tanıttıktan çok kısa bir süre sonra yeni işletim sistemini de kullanıcılarına sundu. Yeni işletim sistemi IOS 8, Iphone 4 den sonra çıkmış Iphone 4S, 5, 5C, 5S, 6, 6 Plus ve Ipad Mini 1 Ipas Mini 2 cihazlarına yüklenebilecek.

IOS 8 işletim sisteminin göze çarpan bazı özellikleri ise şöyle;

Gelen bildirimlere artık hangi program açık olursa olsun cevap verebiliyorsunuz. Yani diyelim oyun oynarken mesaj geldi, bildirime dokunup size mesaj gönderen kişilere cevap yazabiliyorsunuz.

IOS 8 Sahneye Çıktı
IOS 8 Sahneye Çıktı

QuickType klavye ile yazı yazmak için kullanılan klavye yazılımı düğmelerinin boyutları biraz daha büyütülmüş ve otomatik tamamlama özelliği geliştirilmiş durumda.

Apple ın Mesajlaşma yazılımında grup mesajlaşmalarına izin vermesi ve yer paylaşımı yapılabilmesi Whatsapp programına benzemeye çalıştığı yönünde dedikoduların da çıkmasına sebep oldu.

iDevice yazılımı ile de telefonu çocuğunuzun eline verdiğinizde istemsiz olarak program satın almaların önüne geçebileceksiniz.

Yakın zamanda hacklendiği için korku duyularak yaklaşılan iCloud sisteminde ise ucuzluk yapmış Apple IOS 8 de. 20 GB lık alanı 0.99$ a 200 GB ise 4.99$ a satın alabiliyorsunuz.

Siri yani sesli asistan henüz Türkçe desteğine kavuşmamış ama yapay zeka geliştirilmiş durumda.

İçerisinde sağlık uygulamaları da barındıran IOS 8 sayesinde hastanelerden randevu alınabilecek.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.