İOS 9’un Getirdiği Güç Tasarruf Modu Performansı Nasıl Etkiliyor?

0
304 görüntülenme

Akıllı telefonların genelinde görülen şarjın çabuk bitmesi sorunu, şüphesiz ki Apple cihazları olan Iphone modellerinde de görülüyor. Bu modeller ile ilgili belki de dişe dokunur tek şikayet olan pil sorunu, şirket tarafından hep gündemde tutuluyor. Bunun için çalışmaların yapıldığı da görülmekte iken, son gelen haberler de somut adımların atıldığına işaret ediyor. Şöyle ki, İOS 9 güncellemesi ile birlikte cihazlara bir güç tasarruf modu özelliği getiriliyor.

ios-9

İphone 6 Plus başta olmak üzere, çeşitli modellerinde yaptıkları ile bir takım sonuçlar almaya çalışan Apple, yine de tam bir verim ile güç tasarrufunu gerçekleştirememişti. Fakat İOS 9 güncellemesindeki güç tasarruf modu, bu açıdan daha somut sonuçlar veriyor. Telefonun fazladan 3 saat daha çalışmasını sağlayan bu tasarruf modu, kapalı bir beta sürümü ile denenip test ediliyor.

iphone6-e1411023424878-1940x1091

Geekbench’te gerçekleştirilen testler ile merak edilen performans verimi sorunu gözlemlendi. Normal kullanımda 1606 tek çekirdek ve 2891 çok çekirdek puanı bulunan iPhone 6, güç tasarruf modu aktifken performans kaybı yaşıyor. Güç tasarruf modu açık olan cihazda, tek çekirdek performansı 1019 ve çok çekirdek performansı 1751 puan olarak görülüyor. Maalesef ki İphone 5S ürününde de durum pek parlak görünmüyor.

Cihazda istediğiniz zaman bu modu etkin hale getirebildiğiniz gibi, şarj göstergesi %20 ve %10’un altına gerilediğinde telefon da size hatırlatmada bulunabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.