İphone 6 Plus İçin Kamera Değişim Programı!

0
460 görüntülenme

Teknoloji dünyasının dev markası Apple, 2014 yılının Eylül ayı ile 2015 yılının Ocak ayı arasında ürettiği bazı Iphone 6 Plus modellerinde iSight (arka kamera) hatası olduğunu ilan etti. Bu alandaki mekanizma ile ilgili bir sıkıntının yaşandığı belirtilen açıklamada, söz konusu problemi gidermek için ise IPhone 6 Plus iSight değişim programı devreye sokuldu. Hemen söyleyelim, Apple kendi hatasından dolayı ortaya çıkan bu sorunu çözmek için programı ücretsiz şekilde yayınlıyor.

iPhone-6-Plusa-kamera-degisim-programi-9386

IPhone 6 Plus kullanıcıları arasında siz de varsanız ve arka kamera ile çektiğiniz fotoğraflar bulanık çıkıyor ise problemli serilerden birisi de size ait olabilir. Bu noktada yapmanız gerekenler ise şunlardır;

  • Kamera değişim programı sayfasına şu linkten ulaşın; https://www.apple.com/support/iphone6plus-isightcamera/
  • Telefonunuzun seri numarasını bu sayfa üzerinden aratın. Eğer cihazınız muhtemel sorunlu olan seri numaralarından birine sahip ise iSight değişim programına başvurma hakkınız doğacaktır. (Cihazınızın seri numarası için Ayarlar > Genel > Hakkında menüsü işinizi görecektir. Telefonun arka yüzündeki bilgilerden de faydalanılabilir.)
  • Apple’ın yetkilendirdiği yetkili servisler, satış mağazaları ya da teknik servisler cihazınızı test edeceklerdir. Bu testler sonucunda iSight sorunu kabul edilirse, değişim programına dahil olacaksınız ve iSight ücretsiz olarak değiştirilecektir.

Apple, söz konusu değişim programı ile ilgili bir açıklama da yaptı. Açıklamadaki en önemli konu ise iPhone 6 Plus’ın alındığı tarih itibariyle takip eden 3 yıl içinde bu program geçerli olabilecek. Cihaza ait farklı bir sorun var ise, iSight değişimi öncesi bunun da giderilmesi istenecek.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.