Nokia Kaldığı Yerden Devam Etmek İçin Geri Dönüyor!

0
160 görüntülenme

Akıllı telefonların hayatımızın içerisinde çok fazla yer almasıyla birlikte eski tarz telefonlar gittikçe kullanılmaz hale geldi. Eski dönemlerde en sık şekilde kullanılan marka olan Nokia, o dönemlerde fırtınalar estirerek en güzel telefonları piyasaya çıkarıyordu.

Ancak akıllı telefon teknolojilerinin önüne geçilemeyen büyümesi sırasında Apple, Samsung gibi büyük teknoloji devleri arasında tutunamayan ve akıllı telefon üretse de istediği ilgiyi ve başarıyı yakalayamayan Nokia, 2013 yılında hisselerini Microsoft’a satmış ve kendi yoluna telekom bağlantı cihazları üreterek devam etmişti.

nokia-android-sdn

Finlandiyalı üretici firma Nokia’nın şu andaki Ceo’su Rajeev Suri’nin özel çalışmaları ve yeniden akıllı telefon sektöründe yer almak istemesi nedeni ile Nokia’nın teknik alt yapı çalışmaları tekrardan başladı. İyi yazılım mühendisleri arayarak işe başlayan Nokia, aynı zamanda birlikte çalışabileceği ortaklar da arıyor. Böylelikle Nokia ürettiği telefonların teknik donanımlarını hazırlayıp marka değeri oluştururken, birlikte çalışacağı ortakları da pazarlama stratejilerine bakarak satışlarla ilgilenebilecek.

nokia_telefon_uretimine_geri_donuyor_1439282859_0511

2013 yılında Microsoft ile imzalanmış olan anlaşmadaki rekabet etmeme yükümlülüğü maddesi nedeniyle 2016 sonuna kadar bu alanda piyasaya giremeyecek olan Nokia, mecburi bir bekleme süresi yaşıyor. Ama bu bekleyişi avantaja dönüştürmeyi planlayan Nokia şirketi, enerjisini en iyi alt yapılı akıllı telefonları üretmenin yanı sıra çok iyi teknik ekibe sahip olmaya, ayrıca çalışmaları birlikte götüreceği kaliteli ortaklar bulma arayışına yönlendirmiş görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.