Kullanıcı Merkezli Hava Durumu Raporlama Uygulaması: Dark Sky

0
282 görüntülenme

Çoğu insan kendi hayatından basit bir hava durumu kontrolü ile yoluna devam ediyor. İster sıcakta, ister soğukta, hem korunmak, hem daha rahat hissetmek için bilinmesi gereken hava durumu koşulları, her ne kadar kişilerin hayatından sıradan birer ayrıntı olarak gözükse de, büyük şirketler kullanıcılarına doğru ve net hava durumu bilgisi sunmak için çok büyük çaplı anlaşmalar yapıyorlar. Bu nedenle de en doğru hava tahminlerini elde etmek için birbirleri ile yarışan hava durumu yazılımları, uygulamaları ve şirketleri var.

dark-sky-220615-1024x710

Apple cihazlarına özel olarak, iOS platformu için geliştirilen Dark Sky uygulaması, hava durumu tahmini olayını çok farklı bir boyuta taşıdı. Bilhassa yakın zamanlı olmak koşulu ile en doğru ve en ayrıntılı hava tahminlerini kullanıcıları ile paylaşan uygulama, çok farklı bir metotla veri topluyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus akıllı telefonlarındaki barometrelerden yararlanan uygulama, bu araçlar ile ölçüm yapıp basınç değerlerine ulaşıyor. Bu şekilde bölgeye ve yöreye özel basınç değerlerine ulaşan, kendi sağladığı hava durumu değerleri ile de bu verileri birleştiren Dark Sky, neredeyse 1 saatlik hava tahminini dahi ortaya koyabiliyor. Diğer fonksiyonları, yalın teması ve kullanım kolaylığı ile alanında fark yaratan bu uygulamaya siz de sahip olmak isterseniz, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Screen-Shot-2014-05-27-at-22.48.21-640x345

Dark Sky: https://itunes.apple.com/app/dark-sky-weather-radar-hyperlocal/id517329357?mt=8

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.